Zelina u derbiju bolja od Samobora, Vranjic iznenadio i Umag

Vedran Babić, Jelena Bagarić • subota, 15.02.2014.
Zelina u derbiju bolja od Samobora,  Vranjic iznenadio i Umag

Prva liga rukometašica polako ulazi u svoj finiš. Četiri kola prije kraja polako se formiraju pozicije za nastavak natjecanja po ligama. Favoriti, Sesvete i Zamet teže od očekivanog su izborile nove pobjede, dok je Trešnjevka bila uvjerljiva protiv Dugog Sela. U derbiju za četvrtu poziciju Zelina je slomila otpor Samobora i time mu nanijela treći uzastopni poraz. Također treći poraz upisao je i Umag koji je poražen od Vranjica.

Trešnjevka – Dugo Selo '55 30:18 (15:7)

Treću uzastopnu pobjedu ostvarila je ekipa Trešnjevke koja polako osigurava svoju poziciju za Ligu za prvaka. Uvjerljivo su u Kutiji šibica slavile protiv Dugog Sela koji je ponovo nakon dvije dobre utakmica posrnuo i apsolutno olakšao posao Trešnjevci.

Od samog početka domaće su usmjerile utakmicu na svoju stranu. U četvrtoj minuti bilo je 2:2, no to je bilo drugo i posljednje izjednačenje u ovoj utakmici. Koliko toliko su rukometašice Dugog Sela uspijevale održati priključak, imale su 9:4 u 19. minuti, no serija od šest pogodaka Trešnjevke u potpunosti ih je izbacila iz susreta. Trešnjevka je i u nastavku vodila glavnu riječ na terenu što je omogućilo Miranu Ognjenoviću da svim igračicama da priliku. Na rezultatu se to nije osjetilo te su utakmicu završile s velikih 12 pogodaka više.

Jelena Blažek zabila je pet pogodaka za Trešnjevku dok su po jedan manje upisale Ana Toth, Petra Bušić i Jelena Kajfež. Vratarski duo Golubić/Žužić skupio je 17 obrana. Prvo ime Dugog Sela ponovo je bila Josipa Mamić s devet postignutih pogodaka.

Sesvete Agroproteinka – Osijek 28:25 (15:13)

Sesvećanke su protiv Osijeka upisale svoju 12. pobjedu u sezoni, no ona nije došla lako kao što su možda očekivale. Osječanke su pružile odličan otpor drugoplasiranim Sesvetama koje su otpor Slavonki slomile sredinom drugog poluvremena.

Iako su se uspjele u devetoj minuti odvojiti na dva pogotka prednosti, Sesvete nisu uspijevale to „podebljati“. Odlično je igrala za Osijek Dora Lacković koja u 14. minuti poravnava na 6:6. Izjednačenost je trajala do 25. minute kada su Sesvete ponovo povele s dva razlike i to održale do isteka poluvremena. Odlično su nastavak otvorile gošće, pa su s četiri uzastopna pogotka prešle u vodstvo (15:17). Međutim, brzo su to izjednačile Sesvećanke pa i povele s dva. Izjednačila je Kristina Smiljčić u 51. minuti , Lacković još dva puta u 54., no tu je stalo. Tri uzastopna pogotka Sesveta dovela su ih do rezultata 25.22 u 57. minuti.

Iz tog zaostatka Slavonke se nisu uspjele izvući pa je pobjeda ipak otišla na stranu favoriziranih Sesveta. Lana Franković predvodila je Sesveta sa šest postignutih pogodaka, a po pet su zabile sestre Paula i Petra Stopić. Najbolja u redovima Osijeka svakako je bila Lacković s 12 postignutih pogodaka, dok je duplo manje zabila Smiljčić.

Split 2010 - Zamet 21:26 (12:10)

Rukometašice Zameta očekivano su upisale pobjedu u Splitu na Gripama i tako zadržale vodeće mjesto na ljestvici. Nakon početnih 1:0 i 2:1 Splita 2010 gošće su počele preuzimati inicijativu te su povele 8:5. Bilo je to u 15. minuti, a do kraja poluvremena Splićanke su napravile seriju 7-2 i na odmor otišle s dva gola prednosti. Četiri od sedam splitskih golova u toj seriji zabila je Milka Divić.

I dok su u prvih 30 minuta primile samo deset golova, Splićanke su u prvih osam minuta nastavka već primile sedam. Raspucala se Kristina Plahinek i Zamet je poveo 17:14 zaključivši seriju 5-0. Split 2010 nije se predavao te je golom Matee Šimičić stigao na minus jedan (17:18). Ipak, kvaliteta gostujuće ekipe došla je do izražaja u preostalom dijelu susreta. Riječanke su pojačale i Splićanke ih više nisu mogle pratiti. Serijom 6-1 otišle su na 24:18 deset minuta prije kraja i time slomile otpor domaćih.

Najučinkovitija igračica Zameta bila je Plahinek s devet golova, a zapaženo je odigrala i Tea Bunić, pogodivši svih pet šuteva. Kod Splita 2010, koji ostaje osmi na ljestvici s osam osvojenih bodova, Divić je zabila sedam, a Šimičić šest. Divić je, međutim, imala čak šest od ukupno 19 tehničkih pogrešaka svoje ekipe.

Petason Vranjic - Umag 23:22 (12:14)

Poraz Splita 2010 odlično je "sjeo" Vranjicu, koji je pobjedom nad Umagom pobjegao s dna ljestvice i bodovno se izjednačio sa Splićankama. Vranjičanke je ponovno predvodila sjajna Marija Ljubičić s devet pogodaka. Gošće su doduše krenule bolje te su u prvom dijelu u nekoliko navrata imale plus tri. Na poluvremenu je bilo dva razlike.

Početnih nekoliko minuta nastavka Umag je još držao prednost, a onda je Vranjic serijom 3-0 okrenuo na 17:16. Sljedećih nekoliko minuta igralo se gol za gol, uglavnom uz minimalnu prednost Vranjica. Ljubičić je u 57. minuti zabila za 22:20, no Daniela Špoljarić (sedam golova na utakmici) smanjila je na 22:21.

S tim se rezultatom ušlo u posljednju minutu, u kojoj je Nikolina Marić Banje zabila svoj jedini gol na utakmici za 23:21. Do kraja susreta Ana Rajić uspjela je samo ublažiti poraz Umaga.

Zelina – Samobor 25:23 (12:10)

Treći uzastopni poraz ubilježio je Samobor. Ovaj puta bolja je bila Zelina koja se nastoji vratiti među prve četiri ekipe prvenstva koje će igrati Ligu za prvaka. Zelina sada ima jednak broj bodova kao i Samobor koji je bio četvrti prije ovog kola, ali ima i utakmicu manje. Ova utakmica bila je borba za četvrtu poziciju, a u posljednja četiri kola obje ekipe čekat će pogrešku one druge kako bi osigurale Ligu za prvaka.

Otvaranje susreta pripalo je Samoboru koji je preko Martine Ćorković došao do 0:3. Vodstvo su održavale do 20. minute, no tada je Andrea Šerić zabila za 7:7. Sedam minuta kasnije preko Katarine Šandor Zelina je i povela s 10:8 i tu prednost sačuvala do kraja poluvremena. Nastavak bolje otvara Zelina koja s četiri uzastopna pogotka povećava svoje vodstvo na 16:11. Nisu se predale Samoborke, pa u 42. Minuti nakon pogotka Kristine Pasarić dolaze na samo pogodak zaostatka (17:16), no više od toga nisu uspjele. Do kraja je Zelina u potpunosti kontrolirala susret, imale su i četiri pogotka prednosti u jednom trenutku, ali Samoborke su do kraja uspjele smanjiti zaostatak.

Odličan dan je na vratima Zeline imala Josipa Sanader koja je skupila 19 obrana, dok su se u igri istakle Šandor, koja je zabila pet pogodaka, i Pavlović i Šerić koje su postigle četiri. U redovima Samobora valja istaknuti Ćorković sa sedam postignutih pogodaka, te Pasarić i Lovrić koje su upisale po pet pogodaka.