Vardar preokrenuo i slavio protiv Midtjyllanda, Thüringer siguran protiv Sävehofa

Jelena Bagarić • subota, 15.02.2014.

Na polovici smo natjecanja u glavnoj fazi Lige prvakinja i polako se kristaliziraju potencijalne ekipe za završnicu u Budimpešti. Subota je bila rezervirana za okršaje u skupini 1 gdje je u prvom susretu njemački Thüringer lako došao do pobjede nad Sävehofom. Vardar se pak u drugom susretu mučio protiv Midtjyllanda, no ipak je preokretom u samoj završnici uspio doći do pobjede i prvog mjesta na tablici.

Thüringer HC – IK Sävehof 30:25 (16:13)

Nakon što su u odličnoj utakmici slavile protiv Midtjyllanda, rukometašice njemačkog Thüringera i dalje su zadržale pobjednički mentalitet. Ponovo im je domaći teren donio pobjedu, a u Wiedigsburghalleu ovaj puta pao je Sävehof. Nakon drame u drugom kolu, u trećem su Njemice kroz cijeli susret vodile i uvjerljivo slavile.

Jedino vodstvo koje su gošće imale bilo je ono na samom početku utakmice. Povele su s 0:1, pa s 1:2 i nakon toga sve je bilo u znaku rukometašica Thüringera. Povele su Njemice sa 6:2, a u 15. minuti na semaforu je već stajalo 11:5. Povećale su kasnije i na 14.7, no pred sam kraj uz pomoć vratarke Johanne Bundsen Šveđanke uspijevaju smanjiti na 16:13 i sa tri pogotka zaostatka otići na odmor. U nastavak su također dobro krenule rukometašice Sävehofa i s dva uzastopna pogotka prišle na samo pogodak zaostatka.

Više od toga ipak nisu uspjele. Ponovo se Thüringer odlijepio na pet pogodaka, a s tom prednošću je i završio utakmicu. Sa po šest pogodaka njemačku ekipu predvodile su Alexandrina Cabral Barbossa i Svenja Huber. Kod Sävehofa se istakla Jenny Alm koja je na svoj konto upisala osam pogodaka. Ovom pobjedom Thüringer je napravio veliki korak k Final Fouru i trenutno se nalazi na drugom mjestu grupe 1 sa bodom zaostatka za Vardarom.

WHC Vardar SCBT – FC Midtjylland 24:23 (10:12)

Kvalitetnu i tešku utakmicu odigrale su ekipe Vardara i Midtjyllanda. Iako su Vardarke bile favorit na papiru, Midtjylland je dobro namučio makedonsku ekipu. Do pobjede su stigle tek u posljednjih deset minuta susreta nakon što su uspjele okrenuti rezultat na svoju stranu. Vardar je sada prvi u grupi 1 s pet bodova i već je jednom „nogom“ u Budimpešti.

Prva polovica susreta svakako je pripala Dankinjama koje su odlučnije i agresivnije otvorile susret. Serijom od tri uzastopna pogotka došle su do 4:6 u 15. minuti. Međutim, pogocima Tatiane Khmirove i Julije Nikolić Vardar je ponovo ulovio priključak. Skoro do samog kraja rezultat je bio izjednačen, no tri sedmerca obranila je Englert na vratima Midtjyllanda i njene suigračice u posljednje dvije minute uspjele su postići dva pogotka i otići na odmor s dva pogotka prednosti.

Niz su Dankinje nastavile i u drugom dijelu, tri uzastopna pogotka i našle su se u vodstvu od pet pogodaka (10:15). No, lagano su počele loviti priključak domaće rukometašice, a konačno su ga sustigle u drugoj polovici poluvremena kada su uspjele izjednačiti na 18:18. Ubrzo nakon su i povele s 20:18, a tri minute prije kraja imale su 24:21 i činilo se da će to biti laka pobjeda. Međutim, uspjele su još dva pogotka postići Jensen i Woller, te izrežirati uzbudljivu završnicu. Pobjeda je ipak ostala u Skopju jer gošće nisu uspjele izjednačiti.

Ana Đokić bila je najefikasnija sa šest postignutih pogodaka, a slijede ju Khmirova i Radičević s četiri pogotka. Vratarka Inna Suslina upisala je 16 obrana. Stine i Line Jörgensen upisale su po pet pogodaka za Midtjylland, a jedan manje postigla je Cornelia Nycke Groot.