Regionalna liga (Ž), 16. kolo, 16.02.2014.
Lokomotiva 31:29 Metalurg

Lokomotiva u tvrdoj utakmici svladala Metalurg

Jelena Bagarić • nedjelja, 16.02.2014.

U pretposljednjoj domaćoj utakmici Lokosice su u sklopu 16. kola Regionalne lige odigrale susret s Metalurgom. Kao i u prvom susretu, Makedonke su pružile dobar otpor, no rukometašice Lokomotive ipak su uspjele doći do još jedne pobjede.

RK Lokomotiva – ŽRK Metalurg 31:29 (17:16)

Regionalna liga, 16. kolo

Zagreb – dvorana II Doma sportova. Gledatelja: 200

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

RK Lokomotiva: Razum, Jelčić, Bukovina; Smiljanić, Grubišić 7, Božović 1, Oštarjaš 5, Krsnik 4, Tvorić, Gaće 5, Debelić 2, Rajović, Benko, I. Milanović – Litre, Bašić 6 (5), Milić 1.
Trener: Nenad Šoštarić

ŽRK Metalurg: Antić, Ialomitreanu; Mečevska, Grozdanovska 4 (4), Gjorgjevska 7, Bajramovska 6, Beleska, Jovanovska, Mladenoska 3, Stojkovska, Nikolovska 1, Livrinić, Sazdovska, Veličkovska, RIstovska 3 (3), Mitrova 5.
Trener: Krsto Petruševski

Sedmerci: Lokomotiva 5(5); Metalurg 7(8)

Isključenja: Lokomotiva 2 minute; Metalurg 10 minuta

Utakmica je od samog početka bila neizvjesna. Igralo se pogodak za pogodak, a Lokomotivu je predvodila Tea Grubišić koja je postigla prva četiri pogotka za svoju ekipu. Zagrebačka ekipa prva se uspjela odvojiti na dva pogotka prednosti. U 13. minuti pogodak za 7:5 postigla je Anita Gaće, no vodstvo nije dugo trajalo. Šest minuta kasnije Mirjeta Bajramovska poravnala je na 8:8.

Ponovo se nakon toga igralo gol za gol, međutim osjetila se agresivnija igra Lokomotive koja po prvi puta u utakmici u 28. minuti povela s tri pogotka (16:13). Međutim, nisu se predale gošće te su do kraja postigle još tri pogotka, a Lokosice samo jedan te su s minimalnom prednošću otišle na odmor.

Izjednačenost se nastavila i u drugom poluvremenu, ali samo na početku. Brzo se Lokomotiva odvojila na dva, pa nedugo nakon i na tri pogotka prednosti (24:21). Taj 24. pogodak zabila je u 42. minuti Sonja Bašić, a ta stečena prednost pokazat će se ključnom do kraja susreta.

Iako prednost nije bila velika, rukometašice Metalurga nisu je uspjele sustići. Imale su veliku priliku u 52. Minuti kada je Dušica Gjorgjevska postigla pogodak za 28:27, no više od toga nije išlo. Lokosice su zabile dva uzastopna pogotka i opet se našle na plus tri. Nakon isteka vremena na 31:29 smanjila je Simona Grozdanovska koja je realizirala posljednji sedmerac na utakmici.

Prvo ime Lokomotive bila je Grubišić sa sedam postignutih pogodaka, a slijedi ju Bašić sa šest od čega pet iz sedmeraca. Po pet pogodaka zabile su i Oštarjaš i Gaće. Gjorgjevska je sa sedam postignutih pogodaka bila najefikasnija u redovima Metalurga, dok je jedan pogodak manje upisala Bajramovska.

Lokomotivu već u srijedu očekuje susret osmine finala Kupa Hrvatske gdje će se susresti s Osijekom. Odmah potom otputovat će u Crnu Goru gdje će u petak i subotu odigrati uzvratne utakmice s Danilovgradom i Budućnosti.