Split "četvorkom" preko Hvara u prvom kolu Županijskog kupa

Vedran Babić • utorak, 18.02.2014.

Dva dana nakon što je njihov trener Stanko Mršić dobio otkaz, nogometaši Splita ostvarili su laganu pobjedu u prvom kolu Županijskog kupa na gostovanju na Hvaru...

Crveni iz Parka mladeži lako su se obračunali sa sudionikom Druge županijske lige, Hvarom. U prvom kolu Županijskog kupa slavili su 4:0.

Nakon otkaza Stanku Mršiću, privremeno rješenje na splitskoj klupi je Ivan Matić, koji je nekoć u svojoj igračkoj karijeri nastupao baš za Hvar. Matić je utakmicu shvatio maksimalno ozbiljno te je u igru gurnuo vrlo jak sastav.

Razlog tome vjerojatno je lanjsko iskustvo Splita, koji je u četvrtfinalu Županijskog kupa ispao od Hrvaca i tako ostao bez prava nastupa u Hrvatskom kupu ove sezone.

Pritisak Splita krenuo je od prve minute, a gosti su "nulu" držali do 21. kada je Dujmović pogodio iz voleja s 20-ak metara udaljenosti. U 32. minuti na 2:0 povisio je Bagarić na ubačaj Mršića. Do poluvremena je već bilo 3:0 golom Vojnovića u 44. minuti. Asistent je bio Ibriks.

Odradivši posao u prvom dijelu, Splitovci su u drugom igrali u slabijem tempu, a četvrti pogodak zabili su u 87. minuti. Strijelac je bio Vitaić poslije akcije s Dujmovićem.

Split sada nastavlja potragu za novim trenerom, a paralelno s time priprema se za ligaški okršaj sa Zadrom u nedjelju u 15 sati.

Prvo kolo Županijskog kupa, Hvar - Split 0:4 (0:3)
Dujmović 21', Bagarić 32', Vojnović 44', Vitaić 87'

Hvar: Trbić, Cetto (od 60. Vučetić), Stipišić, Jeličić (od 68. Bošnjak), Radovniković, Huljić (od 57. Stojko), Cvitanić, Domančić, Gilve, Tudor, Fistonić

Split: Vuković, Ibriks (od 75. Vrgoč), Radeljić, Glumac, Galović, Vitaić, Radotić (od 67. Zulim), Dujmović, Mršić (od 45. Belle), Bagarić, Vojnović