Cedevita u drugom poluvremenu projurila kraj Partizana

Ivor Krapac • petak, 21.02.2014.

Košarkaši Cedevite došli su do pobjede u prvom nastupu na juniorskom euroligaškom turniru u Beogradu. Momčad koju vodi Mladen Starčević bila je uvjerljiva protiv Partizana, uz odluku u drugom poluvremenu utakmice...

Cedevitini juniori ojačani s dvojicom "gostiju", Draganom Benderom i Antom Žižićem, napravili su prvi korak u borbi za plasman na Final Four Eurolige u svojoj dobnoj kategoriji. Igrači koje s klupe vodi Mladen Starčević su u prvoj utakmici na turniru u Beogradu sa 69:52 pobijedili Partizan, u susretu koji je bio rezultatski napet u prvom poluvremenu i jednosmjeran u nastavku.

Tijekom prvih 20 minuta nije bilo značajnijeg odvajanja na bilo kojoj strani, dok je Cedevita došla na svoje rano u trećoj četvrtini. Predvođena poenima Ante Žižića i Lovre Mazalina u tom razdoblju, Starčevićeva momčad je u prvoj polovici treće dionice napravila seriju od 14:0, pobjegla do 17 poena prednosti (47:30) i više se nije osvrtala.

U nastavku susreta je jedino pitanje ostalo kolika će biti završna razlika. Cedevita više nije dopuštala Beograđanima da se vrate u igru, a tijekom posljednjih deset minuta na semaforu je dvaput stajalo najviših +25 za zagrebačke Crvene.

Najefikasniji Cedevitini igrači u dolasku do završnih 17 poena prednosti bili su Lovro Mazalin (17 poena, četiri skoka, pet izgubljenih lopti), Ivan Vučić (13 poena) i Luka Živko (11 poena). Beograđane je s 15 poena i 12 skokova vodio Miloš Glišić.

Starčevićeva momčad će u petak odigrati još jednu utakmicu. S početkom u 21 sat na rasporedu je ogled s Mega Vizurom.