Cedevita poražena u drugom susretu na NIJT-u u Beogradu, odluka protiv Španjolaca

Branimir Korać • subota, 22.02.2014.

Juniori Cedevite upisali su poraz u drugom kolu skupine B na Nike International Junior Tournamentu u Beogradu. Nakon pobjede protiv Partizana u prvom dijelu dana, navečer su poraženi od Mega Vizure 85:77...

Dobar nastup u prvom kolu i pobjeda protiv Partizana, nisu potvrđeni i u drugom susretu. Cedevita je propustila priliku upisati i drugu pobjedu, u susretu protiv Mega Vizure pala je u drugom poluvremenu i upisala je poraz 85:77.

Za razliku od susreta s Partizanom, Cedevita nije uspjela iskoristiti rezultatsku prednost u drugom poluvremenu, rupa u koju je upala sredinom treće dionice bila je "preduboka" i Mega Vizura je to iskoristila.

Sredinom treće četvrtine Cedevita je imala prednost 49:42, ali do kraja te dionice Mega Vizura radi seriju čak 16:2 i preuzima vodstvo. U završnici susreta uspjela je Cedevita smanjiti na 78:74, ali nije imala snage za značajnije približavanje.

Najefikasniji u Cedevitinim redovima bio je Ante Žižić s 14 poena (5/10) čemu je dodao sedam skokova, a Emir Šabić je ubacio 12 poena (4/5 sve za tricu). Podbacio je Dragan Bender sa svega pet poena uz šut 2/9 i četiri izgubljene lopte. Kod pobjednika Nikola Pavlović je ubacio 17 poena (6714) uz devet skokova, a Vuk Karadžić 18 poena (7/14).

U subotu su na rasporedu posljednji susreti u skupini, a pobjednici prolaze u polufinale jer sve četiri momčadi imaju po pobjedu i poraz. Cedevita će od 12:15 igrati protiv Kanarske košarkaške akademije.