Zamet i Samobor uvjerljivi, Osijek iznenadio Zelinu i zakomplicirao situaciju na dnu

Vedran Babić • nedjelja, 23.02.2014.

Kompletirano je i 19. kolo Hrvatske rukometne lige za žene. Zamet i Samobor opravdali su ulogu favorita, Sesvete su remizirale u Umagu, dok je Osijek na svom terenu iznenadio Zelinu. U derbiju začelja Dugo Selo svladalo je Vranjic...

Zamet - Koka 39:25 (23:10)

Rukometašice Zameta ostale su na prvoj poziciji uvjerljivo svladavši Koku s čak 14 golova razlike. U 12. minuti Koka je vodila 7:5, a onda je krenuo riječki "uragan". Nevjerojatnom serijom 18:1 Zamet je krajem prvog poluvremena poveo 23:8! U tom je trenutku utakmica lišena bilo kakve daljnje neizvjesnosti. U drugom je poluvremenu najveća razlika u nekoliko navrata iznosila 16 golova.

Riječankama su za 39 golova bila potrebna samo 54 šuta. Ella Bukvić zabila je osam golova, Anamarija Gugić sedam, a Tea Bunić i Ćamila Mičijević po pet. Najraspoloženija u sastavu Koke bila je Ines Domjan s osam zgoditaka.

Umag - Sesvete Agroproteinka 22:22 (13:13)

Jedinu utakmicu bez pobjednika odigrali su Umag i Sesvete Agroproteinka. Zanimljivo, i na poluvremenu je bilo neriješeno. Bolje su krenule gošće, koje su povele 3:0. Malo pomalo Umažanke su počele nalaziti svoj ritam te su pred kraj poluvremena povele s plus dva. Sesvete su uzvratile s tri uzastopna gola, a konačnih 13:13 nakon prvih 30 minuta postavila je Ana Jajčević.

Nekoliko minuta prije kraja susreta Umag je imao i dva gola viška, no Sesvećanke su uspjele izvući remi s kojim ostaju na drugoj poziciji. Jajčević je s osam golova bila najefikasnija u sastavu Umaga, a s 13 se obrana istaknula vratarka Andrea Pavić. Kod Sesveta je Lana Franković zabila devet, dok je Tea Pijević također obranila 13 lopti.

Osijek - Zelina 19:18 (10:5)

Iznenađenje u Osijeku - domaće su rukometašice svladale Zelinu i tako preskočile Vranjic i Split 2010. Zelina je pak pala s četvrte na petu poziciju te joj Liga za prvaka "visi". Gošće je koštao katastrofalan ulazak u susret. Naime poslije 12 minuta Osijek je vodio 6:0. Na poluvremenu je bilo plus pet za Osječanke, a Zelina je u drugom dijelu nekoliko puta stigla na minus dva.

S tom se razlikom (17:15) ušlo u posljednjih deset minuta utakmice, no bilo kakve komplikacije Osijek je eliminirao dvama uzastopnim golovima Anite Miškić. Do kraja su gošće samo uspjele ublažiti poraz. Dora Lacković i Nataša Miočinović s po pet golova predvodile su Osijek, dok je prvo ime Zeline bila Andrea Šerić sa sedam golova.

Samobor - Split 2010 30:25 (17:14)

Nakon tri uzastopna poraza rukometašice Samobora došle su do pobjede. Na svom su parketu slomile jak otpor Splita 2010. Izgledalo je kako će Samoborke rutinski do dva boda jer su već u 20. minuti igre imale plus šest (13:7). Borbene Splićanke dogurale su do izjednačenja u 44. minuti (20:20), no serijom 8-2 domaće su igračice potvrdile kvalitetu i riješile utakmicu otišavši na 28:22 u 56. minuti.

Samobor su predvodile Kristina Pasarić s osam i Ivana Lovrić sa sedam golova, dok su vratarke Biljana Pilić i Tihana Naglić zajedno prikupile 13 obrana. Kod gošći je najefikasnija bila Matea Šimičić sa sedam pogodaka. Jedan manje zabila je Renata Kežić. Samoborke su ovom pobjedom prestigle na četvrtom mjestu Zelinu te imaju povoljnu situaciju za plasman u Ligu za prvaka.

Dugo Selo 55 - Vranjic 26:22 (12:10)

U derbiju začelja Dugo Selo je na svom terenu bilo bolje od Vranjica i tako maksimalno zakompliciralo stanje na dnu ljestvice. Osijek ima devet bodova, a Split 2010, Dugo Selo i Vranjic po osam. Dugo Selo do pobjede je vodila sjajna Josipa Mamić s 11 golova, dok gošće ovaj put Marija Ljubičić (6) nije uspjela spasiti poraza.

Vranjičanke su u više navrata bile izjednačene sa svojim suparnicama, a do jedinog su vodstva stigle u 47. minuti (18:17). Tada je krenula serija domaćih 5-0 pa je tako u 51. minuti semafor pokazivao rezultat 22:18. Bio je to ključan trenutak susreta jer gošće se više nisu uspjele vratiti.