MAXtv Prva liga, 23. kolo, 23.02.2014, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb)

Mario Katušić • nedjelja, 23.02.2014.

U posljednjem susretu 23. kola Max TV prve lige Rijeka je savladala Osijek 1:0 u utakmicu koju je obilježio kiks suca Dalibora Mlakara, kao i loše drugo poluvrijeme domaćih, koje vrlo dobri Osijek ipak nije uspio iskoristiti i doći barem do boda.

Osijek je u ovaj susret ušao slično kao u Kupu, zatvoreno s pritiskom na 30-ak metara od svog gola i to je urodilo plodom na taj način da domaći prvih 20 minuta nisu uspijevali uputiti udarac prema njihovom golu. Koncentracija gostiju pala je je prvi put u 24. minuti kada Jugović nakon kornera puca glavom, no u Mikulića, a minutu kasnije je pokušao i Moises snažno iz slobodnog udarca, no preko gola.

Osijek je mogao iznenaditi u 34. minuti kada se Škorić oslobodio na 20 metara od gola, opasno šutirao no ipak nije bilo potrebe za intervenciju. A dvije minute kasnije Rijeka je povela, ali na način kakav ne želimo gledati u našem nogometu. Kramarić je krenuo na jednu duboku loptu u prostor, stigao do nje prije Mikulića, no onda očito simulirao prekršaj, što je potvrdila i ponovljena snimka. Sudac Mlakar je nasjeo i pokazao na bijelu točke s koje je precizan bio Leon Benko. Do odmora su domaći pokušali još u 41. minuti, kada udarac Sharbinia iz daljine brani vratar Osijeka.

Osijek je u drugi dio ušao otvorenije i odlučnije i Rijeka se nije snašla, a u 58. minuti Osijek ima veliku priliku. Luka Marić je loše dodao jednu loptu, Škorić ju je presjekao i krenuo sam prema golu, no Marić u posljednji trenutak stiže blokirati i time ispraviti svoju pogrešku. Škorić je dva puta pokušao iz daljine, prvo u 65. minuti prebacuje gol, a u 70. snažan udarac ipak odlazi pored gola.

Osijek je nastavio pritisak, pokušali su iz prekida, no nitko se nije snašao u kaznenom prostoru, a Rijeka je svoj prvi udarac u drugom dijelu imala u 75. minuti, kada Moises šutira iz daljine, no slabo i Mikulić lako hvata loptu. U 77. minuti probao je i Kurtović, no u Vargića, a minutu kasnije najbolja prilika za Osijek. Josip Mišić poslao je sjajnu loptu iz prekida, na drugoj vratnici se našao Škorić, šutirao glavom, no udarac je odsjeo na gredi Vargićevog gola.

Rijeka se pokušala probuditi minutu kasnije, no Moises iz dobre situacije puca preko gola, a minutu kasnije nakon solo prodora puca Antonio Pavić, no Vargić kroti njegov udarac bez poteškoća. Do kraja susreta je još jednom pokušao Škorić poluvolejem, no niti tada nije bio precizan.

Na kraju pobjeda Rijeka iza koje će ostati repovi zbog dosuđenog kaznenog udarca, kao i loš dojam koji su domaći ostavili u drugom dijelu. Rijeka je na gol Osijeka šutirala devet puca, a gosti čak četiri puta više, što je uistinu raritet na Kantridi. Bijelo-plavi mogu žaliti za bodom koji su zaslužili, a uzevši u obzir dojam iz drugog dijela, možda i sva tri, koja bi im uistinu bila zlatna u borbi za ostanak.

• Obrisan korisnik23.02.2014. u 23:43
    rijeka živi očaj totalno negledljiv nogomet.nekakvi surovi napadi rijecana bez ideje,borbe zasluzili su izgubit!jedini plus za bertošu koji se pretvorio u zvijer!
  • maniacx23.02.2014. u 23:39