Hull City bez Nikice Jelavića dohvatio četvrtfinale FA kupa

Sportnet • ponedjeljak, 24.02.2014.

Sjajan uspjeh ostvarili su nogometaši Hull Cityja plasiravši se među osam najboljih u ovosezonskom izdanju FA kupa. U ponovljenoj utakmici s Brighton & Hove Albionom bili su bolji s 2:1. Istim rezultatom Charlton je u gostima svladao Sheffield Wednesday i također se plasirao u četvrtfinale.

Na krilima visoke prvenstvene pobjede nad Cardiffom nogometaši Hull Cityja izborili su nastup u četvrfinalu FA kupa. Večeras su u ponovljenoj utakmici bili bolji od Brighton & Hove Albiona rezultatom 2:1.

Curtis Davies je u 14. minuti doveo domaće u vodstvo, a u 36. minuti Robert Koren povisio na 2:0. Gosti su uspjeli tek u 68. minuti ublažiti poraz preko Leonarda Ulloe.

Nakon dva pogotka postignuta Cardiffu Nikica Jelavić nije imao prigodu poboljšati ovosezonsku statistiku, hrvatski napadač kao ni dosad nije imao pravo nastupa za Tigrove u FA kupu.

Istim rezultatom 2:1 u novoj je utakmici Charlton bio bolji od Sheffield Wednesdaya, koji je tako propustio prigodu u četvrtfinalu se sastati s velikim gradskim rivalom Sheffield Unitedom. Harriott i Church pogodili su za goste, a jedini pogodak domaćina djelo je Besta.