Regionalna liga (M), 14. kolo, 27.02.2014, 19:00 h
Nexe Našice 27:23 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Borbeni Nexe u burnom susretu nadigrao Metalurg

Mario Katušić • četvrtak, 27.02.2014.

U Osijeku su se, u susretu SEHA lige, sastali Nexe i Metalurg, druga najbolja hrvatska ekipa i sudionik osmine finala Lige prvaka, koji je prije samo tri dana savladao Barcelonu i tako izborio nastup među 16 najboljih momčadi Europe. Domaća momčad je slavila 27:23 u jednom burnom susretu gdje su gosti deset minuta prije kraja gotovo napustili teren.

Nexe – Metalurg 27:23 (10:12)

Nexe: P. Lelić 6 obrana, Pivac 6 obrana, Eter 6, F. Lelić 3, Mrđenović 1, L. Vešligaj, E. Vešligaj, Tomas 1, Kružić 1, Jurjević 3, Sokolić, Božić Pavletić 3, Dundović, Vegar 2, Ivić 7

Metalurg: Stanić, Mijatović 13 obrana, Ojleski 2, Dimovski 1, Pecakovski 2, Georgievski 3, Manaskov 1, Mirkulovski 1, Markoski, Mojsoski 1, N. Markoski 1, Cindrić 3, Kedžo 2, Jonoski, Mandić 4, Peševski 2.

U susret, u koji su oba sastava ušli bez nekoliko bitnih prvotimaca, ušlo je opušteno i bez prevelike agresije i ništa nije odavalo dojam da bi kasnije moglo biti burno. Igralo se gol za gol, a prvi u vodstvo od dva, pa odmah i tri pogotka, dolaze domaćini s dva vezana pogotka Franje Lelića. Nexe je držao tu prednost do 21. minute, kada za 10:7 zabija Kružić, no onda igra Nexea pada, do odmora ne postižu niti jedan pogodak, a Metalurg to koristi za seriju 5:0 i na odmor odlazi s dva pogotka prednosti.

Iako se pretpostavljalo da bi Nexe mogla koštati kratka klupa, Nexe je zaigrao bolje. Trener Zdenko Kordi postavio je 5-1 obranu s Albinom Eterom na prednjem igraču i to je vrlo dobro izgledalo, Lino Červar je puno rotirao, no nije našao pravo rješenje i u 38. minuti utakmica se vratila u egal, 14:14.

No, Nexe tu nije stao, nego je zaigrao još bolje. Iako je Cindrić još jednom doveo goste u vodstvo, Nexe radi seriju 5:0 i u 43. minuti je 19:15, a pet minuta kasnije i najveća prednost do tada, 22:16 pogotkom juniorskog reprezentativca Božić Pavletića. Metalurg veže tri pogotka, dolazi do 22:19, no onda se u 51. minuti dogodilo nešto što ne volimo vidjeti na sportskim terenima.

Tijekom napadu Nexea isključen je gostujući igrač, nakon toga i njegov suigrač koji se pobunio, a na kraju i vratar Darko Stanić te su gosti morali dvije minute odigrati s tri igrača manje u terenu. Nexe to koristi za tri brza pogotka, a nakon što je Šime Ivić zabio za 25:19 igrači gostiju su napustili teren. No Lino Červar je tu brzo reagirao i naredio svojim igračima da odrade susret do kraja.

Gosti su tako do kraja samo uspjeli ublažiti poraz koji ih sve više udaljava od mjesta na završnom turniru SEHA lige. Najbolji u redovima Nexea bili su Šime Ivić sa sedam i Albin Eter sa šest pogodaka, uz ogroman doprinos u obrani. Najbolji u redovima gostiju bio je Mandić koji je postigao četiri pogotka.

Nexe već za dva dana igra utakmicu, također u Osijeku, protiv drugog makedonskog sastava, Vardara, još jednog sudionika osmine finala Lige prvaka.