Fenerbahče nastavio seriju pobjeda, ruska drama pripala CSKA-u

Bernard Jurišić • petak, 28.02.2014.

Četiri euroligaške utakmice igrale su se u petak, a najuzbudljivija je bila ona u Moskvi koja je riješena u posljednjim sekundama. Fenerbahče je nastavio niz pobjeda, Bayern u posljednjoj četvrtini "okrenuo" Žalgiris, a Real bio uvjerljiv protiv Partizana...

Skupina E

Fenerbahče Ülker je trećom pobjedom u nizu u potpunosti zakomplicirao situaciju u skupini F. Momčad Želimira Obradovića pobijedila je branitelja naslova Olympiakos i izjednačila se s još tri momčadi na omjeru 4-4.

Fener su predvodili Linas Kleiza s 21 poenom i 8 skokova, Bo McCalebb je dodao 20. Bojan Bogdanović je za 31 minutu ubacio 9 poena, Luki Žoriću je za isti učinak bilo dovoljno upola manje vremena na parketu. U nedostatku ozlijeđenog Spanoulisa najbolji su kod Olympiakosa s po 17 poena bili Perperoglou i Sloukas.

Rezultati: Fenerbahče Ülker - Olympiakos 78:74

Ljestvica: 1. Barcelona 8-0, 2. Armani Milano 5-3, 3. Olympiakos 4-4, 4. Fenerbahče Ülker 4-4, 5. Panathinaikos 4-4, 6. Unicaja 4-4, 7. Anadolu Efes 2-6, 8. Laboral Kutxa 1-7.

Skupina F

Dramatični ruski okršaj u skupini F pripao je Moskovljanima. CSKA je na poluvremenu imao 48:40, ali Kruno Simon i Derrick Brown vratili su momčad iz Krasnodara u egal. Završna minuta ponudila je pravu dramu.

10 sekunda prije kraja Brown je zakucao za 92:93, a nakon minute odmora Teodosić je zaustavljen prekršajem 4.5 sekunda prije kraja. Srbijanski reprezentativac požalio se na ozljedu prsta, a umjesto njega na liniju slobodnih bacanja stao je Aaron Jackson. Pogodio je oba za 94:93, a pokušaj Jasaitisa na drugoj strani nije bio precizan.

Teodosić je završio utakmicu s 25 poena, Vladimir Micov je dodao 15. Kod Lokomotiva su najbolji bili Derrick Brown s 23 poena i 5 skokova i Kruno Simon s 18 poena i 5 skokova za 28 minuta.

Bayern je pobjedom protiv Žalgirisa ostao prvi favorit za 4. mjesto skupine F. Tri četvrtine litavska momčad bila je u prednosti, u posljednju četvrtinu ušli su s 52:59, no sjajna posljednja četvrtina na krilima Brycea Taylora (22 poena, od čega pola u zadnjoj četvrtini) Bayernu je donijela pobjedu.

Real je bio uvjerljiv protiv Partizana, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već do poluvremena (46:27). Sergio Rodriguez i Sergio Llull ubacili su po 19 poena za madridsku, Aleksandar Pavlović i Bogdan Bogdanović po 10 za beogradsku momčad.

Rezultati: CSKA - Lokomotiv Kuban 94:93, Bayern - Žalgiris, Real - Partizan NIS

Ljestvica: 1. Real 7-1, 2. CSKA 7-1, 3. Maccabi 6-2, 4. Bayern 4-4, 5. Galatasaray LH 3-5, 6. Lokomotiv Kuban 3-5, 7. Partizan NIS 1-7, 8. Žalgiris 1-7.