MAXtv Prva liga, 24. kolo, 01.03.2014, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 2000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec)

Mario Katušić • subota, 01.03.2014.

Prvi subotnji susret 24. kola MAXtv Prve lige odigran je u Gradskom vrtu gdje je Osijek ugostio Istri 1961. Nakon burnog tjedna za domaćina u kojem su promijenjeni trener i predsjednik, Puljani su strpljivom igrom odnijeli sva tri boda za što nosi velike zasluge raspoloženi vratar Lovrić...

Osijek je, pod novim trenerom Rukavinom krenuo bez prevelikih promjena u usporedbi s ranijim susretima, dok su Istrani nekako skrpali prvi sastav, s korejskom kombinacijom na lijevoj strani, Woon na boku, a Yoon ispred njega.

Osijek se od prve minute postavio ofenzivno i agresivno, a prvi puta prijete preko Škorića u sedmoj minuti, no bio je to lagan plijen za Lovrića. No vratar Istre najavio je sjajan nastup šest minuta kasnije. Frane Vitaić iz slobodnog je udarca prebacio živi zid i kada su već svi loptu vidjeli u golu, Lovrić ju je iščupao, a u nastavku akcije se dobro postavlja i na udarac Dugandžića. U 17. minuti lijepo je pokušao Škorić, no pored vrata.

Lovrić je također kvalitetno reagirao i na lukavi pokušaj Dugandžića tri minute kasnije, kada je iskosa iz slobodnog udarca šutirao izravno na gol.Nakon toga se neko vrijeme nije dogodilo ništa bitno, a onda u 32. minuti Josip Mišić bježi obrani, no odlazi previše u desnu stranu, pa Lovrić još jednom brani vrlo dobar udarac veznjaka bijelo-plavih. Dvije minute kasnije se Yoon prošetao pokraj vezne linije Osijeka, no s 20 metara šutira preko gola, a minutu kasnije Škorić gađa, no pokraj gola.

U 37. minuti najbolja prilika prvog dijela, Osijek je lijepo kombinirao, na kraju su izbacili Škorića samog pred Lovrića, a vratar gostiju uistinu veličanstveno brani Škorićev udarac pod gredu. Jedna od najboljih vratarskih obrana ove cijele sezone prvenstva.

I kao nagrada za Lovrićeve obrane, njegova momčad je povela u 40. minuti. Nakon jednog ubačaja u kazneni prostor Osijeka, Šorša loše reagira i lopta dolazi do Radonjića koji se vrhunski ogradio i iz okreta pogodio gol Osijeka. Tim rezultatom otišlo se i na odmor.

Osijek bolje otvara drugi dio. Nakon samo dvije minute Mišić ubacuje s krila, a Dugandžić glavom za malo promašuje gol. Istra se nakon toga zatvorila u svojevrsni „bunker“, a prvu opasno situaciju vidjeli smo u 69. minuti kada je nakon kontre Istre Blagojević šutirao pokraj gola.

U 73. minuti prva prava prilika za Osijek u drugom dijelu. Dugandžić spušta za Bralića, a ovaj s ruba kaznenog prostora šutira pokraj vrata. Dvije minuta kasnije pokušava i Lulić, no ni on nije precizan. Minutu kasnije prilika za goste, no Mikulić je obranio udarac Pilipovića.

Osijek nije imao odgovor na dvije nisko postavljene linije gostiju te je do kraja još pokušao jedino Babić iz daljine u 89.minuti te Šorša u sudačkoj nadoknadi, no oba su udarca otišla preko gola. Tako je Istra na sebi svojstven način došla do tri nova gostujuća boda, dok je Osijek ponovno u velikim problema, a slijedi im raspored teških utakmica.

• Obrisan korisnik03.03.2014. u 15:09
    Ja sam bio na istoku, i moje viđenje je isto! Vama, kojima smetaju potezi nove vlasti, ne miješajte to sa igrom! Pamić je rekao da je igrao bunker u drugom poluvremenu da ne dobiju tri komada a da ih je Osijek mogao u prvom poluvremenu masakrirati.
  • sportoz01.03.2014. u 21:42
    Šok terapija već daje rezultate... Tugo moja. Izgleda da nekima nije jasno, pa nije naodmet ponoviti. Može biti Kulešević, može doći Rukavina, mogu i Tata i Mama i Djeda Martino zajedno sa sir Alexom i poznatim "podmlađivačem" Arsenom, ali se pita od govana nikako ne može napraviti jestivom, pa ni... [više na forumu]
    sportoz
  • Ljuke01.03.2014. u 18:11
    O Boze, ovo je muka gledati kako se svi klubovi protiv Osijeka secu u Gradskom vrtu; kad sam pomislim kako se s optimizmom s pokricem prije docekivalo Hajduk i Dinamo, o drugim klubovima da i ne pricam...Ja ne znam kakve su to muljaze sto se tice Osijeka cijelo vrijeme, ali mi se cini da ovim... [više na forumu]
    Ljuke
  • Captain Tsubasa01.03.2014. u 18:09
    Prvo poluvrijeme je bilo odlično, ali realno gledajući, to je bila Kuletova igra...Drugo poluvrijeme, gdje je svatko znao da će Pamić igrati bunker, Rukavina je postao katastrofalno...
    Captain Tsubasa
  • Obrisan korisnik01.03.2014. u 17:36
    "Osijek se od prve minute postavio ofenzivno i agresivno" Kada ne bi bilo tuzno bilo bi smijesno ovako se pitam da li se doista sa zapadne tribine utakmice gledaju drugim ocima nego sa ISTOKA. Ovakve egzibicije koje u nk.Osijeku rade pogotovo glede trenera ŽIVOT ne prasta tj.tako život ne... [više na forumu]