PSG posljednji putnik u četvrtfinale Kupa, odlučio pogodak Narcissea

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.03.2014.

Nakon derbija osmine finala francuskog Kupa poznat je i posljednji putnik u iduću fazu natjecanja. Sastav PSG-a, za razliku od prošlogodišnjeg finala, ovoga je puta bio uspješniji, i to za pogodak s posljednjim sekundama...

Montpellier - Paris Saint-Germain Handball 26:27 (13:12)

Momčad Montpelliera, i dalje bez ozlijeđenih Guigoua i Kavtičnika, današnjim je minimalnim porazom protiv PSG-a, u reprizi prošlosezonskog finala, ostala bez prilike za obranu naslova najbolje momčadi u ovom natjecanju te za osvajanje drugog naslova u aktualnoj sezoni, nakon onog u Liga kupu.

Pobjednik ovog dvoboja i putnik u četvrtfinale odlučen je u posljednjim sekundama, a autor tog zadnjeg, odlučujućeg pogotka bio je Daniel Narcisse. Narcissea sa četiri zgoditka te Gunnarsson s učinkom 5/5 s linije sedam metara bili su najuspješniji protiv vratara domaćih Thierryja Omeyera koji je dvoboj završio s 21 obranom.

Bez obzira na to što je sastav Patricea Canayera u svojim redovima imao raspoloženog Omeyera, koji je skupio čak osam obrana više u odnosu na PSG-ova Annonaya, Montpellier se teško nosio s gostujućim blokom. Tijekom prvih pola sata susreta prednost od dva, tri pogotka preko nekoliko se puta selila s jedne na drugu stranu da bi se na kraju na odmor otišlo s minimalnih 13:12 za domaćina.

Kroz igru pogodak za pogodak Montpellier je svoju prednost održavao do 42. minute kada je Annonay obranio udarac Accambraya, a na drugoj je strani, za gostujućih +1, odnosno 17:18, iz sedmerca pogodio Bojinović. Bez obzira na isključenje Igora Vorija u narednim minutama PSG je do ulaska u zadnjih deset minuta uspio povećati prednost na 23:20, no dramatična završnica ipak nije izbjegnuta.

Za 3:0 seriju na samom kraju, s kojom se Montpellier vratio u život, pobrinuli su se njegovi najbolji strijelci večeras, Grebille (7), Dolenec (5) i Gajić (5), a pomoglo je tome i drugo Vorijevo isključenje na ulasku u posljednje dvije minute. Sedam sekundi prije kraja Grebille pogađa za 26:26, no PSG iskorištava brz napad i preko Narcissea stiže do velikog slavlja.

Osim dva isključenja Vori je svojoj statistici dodao i 1/3 realizatorski učinak, a jedan pogodak iz tri pokušaja postigao je i Marko Kopljar. Jakov Gojun prema protivničkim je vratima pucao jednom, neprecizno.