Reprezentacija - prijateljske utakmice, 05.03.2014, 20:30 h, St Gallen, stadion AFG Arena, gledatelja: 15.000
Suci: Miguel Hugo Perreira , Santos, Soares (svi Portugal)

Bernard Jurišić • srijeda, 05.03.2014.

Hrvatska nogometna reprezentacija u St Gallenu je otvorila svoj put u 2014. godini. Protiv Švicarske još nismo pobijedili, nije se dogodilo ni večeras iako su sva pogotke postigli - Hrvati...

Admir Mehmedi
46'
6
Pirmin Schwegler
46'
15
Blerim Džemaili
62'
3
Michael Lang
62'
17
Mario Gavranović
79'
7
Tranquillo Barnetta
79'
Niko Kovač

Izbornik Niko Kovač najavio je da će neke "senatore" večeras protiv Švicarske ostaviti na klupi, pa su prve hrvatske zvijezde Modrić i Mandžukić utakmicu počeli na klupi. Debitantski nastup upisao je Rijekin veznjak Mate Maleš.

Prvo uzbuđenje za nekoliko tisuća hrvatskih navijača u St Gallenu dogodilo se u 15. minuti. Pranjić je duboko prošao po lijevoj strani i vratio povratnu prema Ivanu Perišiću, koji loše puca u dobroj situaciji u srcu kaznenog prostora.

Švicarci uzvraćaju u 33. minuti, kada Inler pronalazi usamljenog Josipa Drmića u srcu kaznenog prostora, no njegov šut glavom otišao je ravno u Subašićevo naručje.

No, švicarski Hrvat iz Nürnberga postajao je sve veća opasnost za Hrvatsku, a Lovren i Pranjić sve su teže s njim izlazili na kraj. U 34. minuti Maleš i Pranjić poklonili su Drmiću loptu na 20 metara, ovaj je pošao nekoliko koraka i zabio loptu u donji lijevi kut za švicarsko vodstvo.

Prva prednost Švicaraca trajala je samo pet minuta. Rakitić iz kornera pronalazi usamljenog Ivicu Olića u srcu kaznenog prostora, koji je stigao primiriti loptu i poslati je u mrežu sa samo dva metra udaljenosti.

Treći "hrvatski" pogodak stigao je samo minutu i pol kasnije. Nažalost, u hrvatsku mrežu. Josip Drmić je pobjegao Lovrenu i Pranjiću, ušao u kazneni prostor i po drugi put matirao Subašića. U Splitu je prije godinu i pol Hrvatskoj zabijao Mario Gavranović, u St Gallenu Josip Drmić.

U drugo poluvrijeme Kovač je odmah poslao Mandžukića, Modrića je i dalje čuvao na klupi. Nije mu trebala zvijezda Reala za izjednačujući pogodak, njega su u 54. minuti "skrojili" Kovačić i - Ivica Olić. Kovačić je iza Lichtsteinerovih leđa podvalio loptu u prostor za Olića, ovaj se sjurio u kazneni prostor i iz teškog kuta pogodio "malu mrežu" za novo izjednačenje. Drmić - Olić 2:2.

Od 57. minute na travnjak su ušli Modrić, Eduardo i Schildenfeld, bila je to značajno jača momčad od one početne. I vidjelo se to odmah, Hrvatska je uzela i loptu i igru, sijevalo je oko Benaglija sve više i češće.

Olić je u 64. minuti sjajnim potezom pobjegao švicarskoj obrani i pronašao Eduarda na drugoj vratnici, no Dudu nije bio precizan. Rakitić je bio konstantna prijetnja iz kornera i slobodnih udaraca, a u 74. minuti jedan njegov ubačaj Ćorluka je gotovo spremio u mrežu. Benaglio je uspio spasiti svoju mrežu.

U posljednjih 10 minuta Ottmar Hitzfeld je odlučio krenuti s dvojicom Hrvata u vrhu svog napada, Drmiću je pridodao i Gavranovića. No, nisu uspjeli naći pukotinu u hrvatskoj obrani, kao ni Hrvatska na drugoj strani.

Po dva pogotka Drmića i Olića, dva različita poluvremena pri čemu je ono drugo hrvatsko, u kojem smo bili u punom sastavu, očekivano bilo daleko bolje od "eksperimentalnog" prvog.

• bobrock06.03.2014. u 18:29
    Ja bih kao laik volio znati gdje je tocno Pranjiceva krivica kod drugog gola? Je li zato sto je covjek najbrzi u zadnjem redu pa umalo stigao Drmica pokraj dva drvena stopera i Srne koji je Drmica igrao onside?Ako je Pranjic kriv sto je dodao loptu Malesu koji se posao nesto kao graditi i... [više na forumu]
    bobrock
  • bobrock06.03.2014. u 18:23
    Kakvih se sve gluposti moze procitati u ovim komentarima to je za nevjerovati....Nes ti cinjenica.1. Trebali smo gubiti prvo poluvrijeme 4:0 a ne pobijediti na kraju. Dvije prilike koje je Drmic propustio (obje iz 5 metara) prije prvog pogotka su bolje prilike nego sto smo mi stvorili u drugom... [više na forumu]
    bobrock
  • interreg06.03.2014. u 12:30
    Mi smo solidna reprezentacija i nista vise. Protiv onih najjacih ce biti tesko, vidjelo se to na EPu protiv Spanije i Italije: moramo biti na 120 posto da bi se ravnopravno nosili s njima. Grupa na SPu je ipak nesto laksa tako da bi u formi sa EPa mogli proci grupu. Ako budemo iole slabiji bit ce i... [više na forumu]
    interreg
  • Obrisan korisnik06.03.2014. u 10:31
    Olić bi moga lako igrat do četrdesete!
  • Shime sa planine06.03.2014. u 09:49
    Sve u svemu nije bilo lose, to je ipak prva pripremna utakmica. Osvrnuti cu se na pojedince, ocekujem porciju minusa, drustvo ne voli kad kritiziram neke igrace Olic = radilicaPerisic uspavan, pa takvi ziceri se ne smiju propustatiPranjic - veca steta u obrani nego korist u napadu. Za oba gola... [više na forumu]