Dodig uspješno krenuo u konkurenciji parova, Gonzalez spasio četiri meč lopte

Branimir Korać • subota, 08.03.2014.

Kompletirano je prvo kolo u konkurenciji tenisača na turniru u Indian Wellsu i od subote će u akciji biti i nositelji. U konkurenciji parova oni su već krenuli s nastupima pa je tako Ivan Dodig s Marcelom Melom ubilježio pobjedu...

Dvoboj Tejmuraza Gabašvilija i Nicolasa Mahuta završen je pobjedom Rusa sa 6:2, 7:5. Mahut je ove sezone odigrao niz solidnih mečeva i ušao je kao blagi favorit u ovaj meč, međutim nije uspio svladati upornog Rusa koji je vrlo dobro reternirao i čak šest puta oduzeo servis Francuzu.

Puno agresivniji Horacio Zeballos odnio je pobjedu protiv Rajeeva Rama u dva seta. Znatno više winnera (45:27), puno brža lopta i odlučniji nastup donijeli su Argentincu pobjedu koja nije neočekivana unatoč činjenici da ova podloga znatno više odgovara Ramu nego Zeballosu.

Nijemac Tobias Kamke vrlo glatko je poražen od Yen-Hsuna Lua. Lu se bolje snalazi na ovoj podlozi i na kraju je to iskoristio te stigao do očekivane pobjede protiv neraspoloženog Kamkea koji je trebao puno bolje izdanje za pobjedu. Vrlo neizvjestan dvoboj odradili su Nikolaj Davidenko i David Goffin, a Davidenko je na kraju slavio nakon dva i pol sata igre sa 7:3 u tie-breaku trećeg seta. Rus je mogao i brže završiti posao, čak tri puta u trećem setu imao je break prednosti, ali se Goffin uporno vraćao.

Problema nije imao Robin Haase koji se rutinski obračunao John-Patrickom Smithom slavivši s dva puta po 6:4, a protivnik mu nije stvorio niti jednu break priliku. Slično je do pobjede stigao i Joao Sousa koji je lakoćom nadigrao Aleksandra Nedovjesova ostavivši Kazahstanca također bez break lopti i uz samo jedan osvojen poen na reternu u drugom setu.

Jarkko Nieminen je u prvom setu "snimao" Daniela Brandsa, Nijemac je bio u ritmu i dosta toga je pogodio, no nakon toga je proradila poznata Nieminenova defenzivna igra, Brands je postajao sve neprecizniji i Finac je na kraju preokrenuo meč i uzeo pobjedu. Dobru formu potvrdio je Španjolac Roberto Bautista Agut koji je bez problema nadigrao domaćeg igrača s pozivnicom Stevea Johnsona.

Samuel Groth pogodio je 17 as servisa, ali i napravio 11 dvostrukih pogrešaka u porazu od Mihaila Kukuškina u tri seta. Kazahstanac je izvukao pobjedu slavljem u 13. igri trećeg seta iskoristivši treću meč loptu. Pobjedu u dva seta odnio je Australac iz Jajca Marinko Matosevic koji je nadigrao Amerikanca Bradleya Klahna, igrača koji se istaknuo serijom vrlo dobrih nastupa na Challengerima.

U susretu dvojice zemljaša bolje se snašao Paolo Lorenzi koji je u tri seta za sat i pol igre bio bolji od mladog Španjolca Pabla Carrena Buste. Lorenzi je tako potvrdio dobru formu i da ove sezone igra svoj najbolji tenis u karijeri. Kolumbijac Alejandro Gonzalez spasio je četiri meč lopte i izvukao se serijom 5:0 u 13. igri trećeg seta za prolaz protiv Adriana Mannarina.

U konkurenciji parova uspješan nastup imao je Ivan Dodig koji je s Marcelom Melom bez problema stigao do pobjede protiv bjelorusko-ruske kombinacije Mirnji/Južni. U drugom kolu igrat će protiv boljih iz meča Rojer/Tecau - Fleming/Hutchins. Pobjede u konkurenciji parova upisali su i Roger Federer i Stanislas Wawrinka te britanska kombinacija Marray/Murray.

ATP Indian Wells, prvo kolo:
Tejmuraz Gabašvili (Rusija) - Nicolas Mahut (Francuska) 6:2, 7:5
Horacio Zeballos (Argentina) - Rajeev Ram (SAD, WC) 6:3, 7:6(4)
Yen-Hsun Lu (Kineski Tajpeh) - Tobias Kamke (Njemačka) 6:0, 6:4
Nikolaj Davidenko (Rusija) - David Goffin (Belgija, LL) 7:6(5), 4:6, 7:6(3)
Robin Haase (Nizozemska) - John-Patrick Smith (Australija, Q) 6:4, 6:4
Joao Sousa (Portugal) - Aleksandr Nedovjesov (Kazahstan) 6:4, 6:1
Jarkko Nieminen (Finska) - Daniel Brands (Njemačka) 4:6, 6:2, 6:2
Roberto Bautista Agut (Španjolska) - Steve Johnson (SAD, WC) 6:3, 6:3
Feliciano Lopez (Španjolska) - Dudi Sela (Izrael) 7:5, 6:3
Mihail Kukuškin (Kazahstan) - Samuel Groth (Australija, Q) 6:4, 2:6, 7:6(4)
Dominic Thiem (Austrija, Q) - Daniel Kosakowski (SAD, Q) 6:2, 7:6(1)
Julien Benneteau (Francuska) - Daniel Munoz-De La Nava (Španjolska, Q) 3:6, 6:1, 6:3
Marinko Matosevic (Australija) - Bradley Klahn (SAD) 6:4, 6:4
Paolo Lorenzi (Italija, Q) - Pablo Carreno Busta (Španjolska) 3:6, 6:1, 6:2
Alejandro Gonzalez (Kolumbija) - Adrian Mannarino (Francuska) 5:7, 6:4, 7:6(6)
Victor Hanescu (Rumunjska) - Stephane Robert (Francuska, Q) 7:5, 3:6, 6:4

ATP Indian Wells, parovi, prvo kolo:
Ivan Dodig/Marcelo Melo (Hrvatska/Brazil, 3) - Maks Mirnji/Mihail Južni (Bjelorusija/Rusija) 6:3, 6:2
Roger Federer/Stanislas Wawrinka (Švicarska/Švicarska) - Rohan Bopanna/Aisam Ul Haq Qureshi (Indija/Pakistan, 6) 6:2, 6:7(4), 10-6
David Marrero/Fernando Verdasco (Španjolska/Španjolska, 5) - Pablo Andujar/Vasek Pospisil (Španjolska/Kanada) 7:6(4), 6:3
Treat Huey/Dominic Inglot (Filipini/Velika Britanija) - Fabio Fognini/Andreas Seppi (Italija/Italija) 4:6, 7:5, 10-6
Jonathan Marray/Andy Murray (Velika Britanija/Velika Britanija) - Juan Monaco/Gael Monfils (Argentina/Francuska) 6:4, 4:6, 11-9