MAXtv Prva liga, 26. kolo, 16.03.2014, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Pejin Tihomir (Donji Miholjac) Fejer Dražen (Bjelovar) Loparac Goran (Sladojevci)
6:0(2:0) Istra 1961
Istra 1961

Dvaput Čop i Soudani, teški potop Istre u glavnom gradu

Ivana Strahija • nedjelja, 16.03.2014.

Po broju postignutih pogodaka najviša ovogodišnja Dinamova pobjeda bila je do sad ona protiv Slaven Balupa (6:1), no Istra je u nedjelju uspjela doživjeti još teži potop i primiti šest komada u svoju mrežu, a bez da je ozbiljnije priprijetila Dinamovom golu...

Očekivalo se da susret na Maksimiru bude uzbudljiv i zanimljiv, da Istra pruži otpor i namuči prvaka, posebno nakon što je s Hajdukom remizirala u kolu prije. No, Puljani su na gol Dinama uspjeli poslati svega dvije lopte i umjesto očekivanog, momčad Igora Pamića primila je šest pogodaka i doživjela teški poraz.

U prvih pola sata gledatelji na Maksimiru vide prilično suzdržane ekipe, a od prigoda se može izdvojiti prvi od svega dva udarca ka golu Istre, kad je u sedmoj minuti Batarelo imao slobodni udarac, te pokušaj Čopa da ukroti odbijanac u 23. minuti.

U 28. minuti rezultat se pokreće s nule, kad je Čop ispravio prijašnji propust. U peterac je ubacio Lima, Istrin vratar Lovrić loptu nespretno odbija pred sebe, a u gužvi se najbolje snalazi Čop za svoj 14. gol u plavom dresu ove sezone.

Odmah po golu, Dinamo čvršće preuzima dominaciju na travnjaku, a Čop je mogao odmah dignuti rezultat, no pogodio je gredu. Igor Pamić pokušava udahnuti novi život u svoju momčad, vadi Mutombu te na teren šalje Heistera, ali mu je trud uzaludan, pošto do kraja poluvremena Istra prima još jedan pogodak.

U brzom kontranapadu Fernandes je izigrao Istrinu obranu, pretrčao Vučka te potom iskoristio izlazak vratara Lovrića te poslao loptu u nebranjeni gol za 2:0 s kojima se odlazi na odmor.

Ako je kod Puljana postojala nada da će nešto promijeniti po pitanju rezultata, Soudani im je te nade razbio u komadiće u svega par minuta. Prvo je u 50. minuti, nakon Dinamovog kornera, netko u Istrinoj obrani izbio loptu, no samo do Ademija koji puca na gol, a Soudani prsima skreće putanju i šalje loptu u mrežu. Minutu i pol kasnije, Soudani koristi ubačaj Čopa i šalje neobranjiv šut iskosa u mrežu Istre.

S 4:0 su Modri gospodari travnjaka, a Puljani padaju u depresiju. Ne čudi stoga 5:0 u 70. minuti, kad je Čop iskoristio još jednu nespretnu reakciju Lovrića nakon ubačaja Fernandesa, kao ni 6:0 na samom isteku vremena, kad je Clayton došao do svog prvijenca u dresu Dinama, prošetavši Istrinom obranom.

Istra je imala pokušaj u 82. minuti, kad se Heister se uspio osloboditi čuvara i centrirati za Hajdera, koji puca, ali Ježina nije zaspao na svojim vratima i sigurno lovi loptu.

Dinamo je tako došao do novog rekorda za ovu sezonu, a Istra će priliku za popravak dojma dobiti u idućem kolu, kad igra protiv Rijeke.

• Obrisan korisnik17.03.2014. u 09:40
    Treba pripremit derbi u Splitu.Sad če početi priča o tome tko če suditi u Splitu možda da sudi Tudor biti če zadovoljni a njega neće niko isključiti,a može i produžetak koliko treba glavno da sve bude regularno!
  • Obrisan korisnik17.03.2014. u 00:32
    Derbi je pred vratima... Kako je Dinamo krenuo, a i Hajduk, opet će biti "petarda"...
  • The Phantom17.03.2014. u 00:31
    Otpor Istre je bija manji od 0,2 oma
    The Phantom
  • Obrisan korisnik16.03.2014. u 21:43
    Barca-Osasuna 7:0. Trener Osasune zadovoljan jer nije primija jos vise???? Pamic legenda
  • Obrisan korisnik16.03.2014. u 20:23
    Zagreb je glavni grad Hrvatske. Nije valjda Beograd.