Split 2010 pobijedio Dugo Selo i gurnuo Osijek u Ligu za ostanak

Vedran Babić • nedjelja, 16.03.2014.

Odigrano je i posljednje, 22. kolo 1. HRL za žene prije podjele na Ligu za prvaka, Ligu za poredak i Ligu za ostanak. Uoči posljednjeg kola bila je samo jedna dvojba i to oko posljednjeg sudionika Lige za poredak, odnosno ostanak. Na koncu je Osijek poražen u Rijeci, a Split 2010 slavio je protiv Dugog Sela pa će u Ligu za ostanak - Osječanke...

Zamet - Osijek 34:31 (16:13)

Rukometašice Zameta pobjedom su okončale prvi dio prvenstva kojom su ujedno zadržale prvo mjesto. Na svom su parketu bile bolje od Osijeka, kojemu je bod bio dovoljan za izbjegavanje Lige za ostanak. U prvom dijelu Zamet je vodio i sa sedam golova prednosti, no početkom nastavka Osječanke su izjednačile na 18:18.

Narednih nekoliko minuta trajao je egal, a onda su Riječanke serijom 5-1 otišle na plus četiri. Do kraja utakmice Osijek je uspio smanjiti na minus dva u 57. minuti, no dalje od toga nije došao. U sastavu Zameta čak se 11 igračica upisalo u strijelce. Najviše je zabila Ćamila Mičijević (6). Kod Osijeka je najefikasnija bila Jelena Crnov sa sedam zgoditaka.

Sesvete Agroproteinka - Vranjic 34:18 (21:8)

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarile su Sesvete protiv posljednjeplasiranog Vranjica, koji se već okrenuo pripremama za početak Lige za ostanak. Gošće su u trećoj minuti vodile 2:1, no do kraja poluvremena zabile su još samo šest golova. Sesvete su se poslije prvih 30 minuta zaustavile na 21 golu.

Drugo je poluvrijeme bilo samo formalnost, a najveća prednost bila je 17 golova. U sastavu Sesveta svih se 14 igračica upisalo u strijelce. Lana Franković i Ivana Benić predvodile su listu s po pet golova, a na vratima je briljirala Gabrijela Bešen s 20 obrana. Najbolja kod Vranjica ponovno je bila Marija Ljubičić s devet pogodaka.

Zelina - Trešnjevka 21:22 (13:11)

Marija Borković ponovno je junakinja Trešnjevke. Prošlog tjedna Borković je sa sirenom donijela pobjedu svojoj ekipi protiv Sesveta, a protiv Zeline je zabila nekoliko sekundi prije kraja za slavlje 22:21. Na ljestvici je Trešnjevka treća, a Zelina četvrta, dakle obje ekipe idu u Ligu za prvaka.

Početkom drugog dijela domaće su imale i tri gola prednosti, da bi Trešnjevka preokrenula na 21:19 u svoju korist deset minuta prije kraja. Idući gol gošći bio je onaj posljednji, već spomenuti Marije Borković. Bio je to njezin treći gol na utakmici. Njezina najefikasnija suigračica bila je Petra Bušić sa sedam golova, dok je Zelinu predvodila Ana Galić s pet pogodaka.

Koka - Umag 37:25 (18:11)

U dvoboju ekipa koje su i prije ove utakmice bile "osuđene" na Ligu za poredak slavila je Koka s uvjerljivih 37:25 protiv Umaga. Raspucane su u sastavu domaćih bile Ivana Dežić i Dora Kalaus s po osam zgoditaka. U 20. minuti bilo je 9:9, a onda je serija 10-2 usmjerila utakmicu u pravcu Koke. U završnici su oba trenera dala priliku igračicama koje inače nemaju veliku minutažu.

Split 2010 - Dugo Selo 55 31:27 (13:13)

Nakon poraza Osijeka od Zameta rukometašice Splita 2010 imale su sve u svojim rukama. Znale su da pobjedom nad Dugim Selom izbjegavaju Ligu za ostanak i mogu mirno ispratiti završnicu sezone. Do svog su cilja Splićanke i stigle rezultatom 31:27. Utakmica je bila očekivano tijesna. Prvi je dio završen neriješeno nakon što su gošće imale plus dva, a domaće plus tri.

Drugi dio bolje su otvorile Splićanke te su u nekoliko navrata imale četiri gola viška. Osam minuta prije kraja Dugo Selo je stiglo na samo minus jedan, no preostali dio utakmice pripao je domaćim igračicama serijom 6-3. Najefikasnija u redovima Splita 2010 bila je Renata Kežić s osam golova, od čega pet sedmeraca. Milka Divić pridodala je šest, a Matea Šimičić i Anđela Marinović po pet. Kod gošći je Josipa Grebenar zabila osam (7 sedmeraca), a Josipa Mamić šest.

Split 2010 tako se pridružuje Koki, Samoboru i Umagu u Ligi za poredak, dok će Dugo Selo igrati Ligu za ostanak s Osijekom i Vranjicom.