Treća pobjeda Donne Vekić u Miamiju - preko 26 godina starije Date-Krumm do Kuznjecove

Vedran Babić • srijeda, 19.03.2014.

Mlada hrvatska tenisačica Donna Vekić ostvarila je i treću pobjedu na WTA turniru Sony Open Tennis u Miamiju. Nakon dva trijumfa u kvalifikacijama, 17-godišnja je Osječanka u prvom kolu glavnog turnira porazila i 26 godina stariju Kimiko Date-Krumm...

Donna Vekić (94.) nastavlja s dobrim igrama u Miamiju. Nakon što je dvjema pobjedama bez izgubljenog seta prošla kvalifikacije, na identičan je način slavila i u prvom kolu glavnog turnira. Sa 7:6 (2), 6:2 bila je bolja od 43-godišnje Kimiko Date-Krumm (93.), koja se također probila kroz kvalifikacije.

Protiv japanske veteranke, koja je u Miamiju debitirala još davne 1991., Vekić je krenula breakom za vodstvo 2:1. Date-Krumm je odmah izjednačila na 2:2, a potom je kod 5:4 na servisu Vekić prokockala set-loptu. Tie break bio je jednosmjeran - Vekić je osvojila prva četiri poena i mirno privela set kraju u svoju korist.

U prvih pet gemova drugog seta obje su tenisačice lako držale svoje servis-gemove, a onda je s dva uzastopna breaka, kod 3:2 i 5:2, hrvatska predstavnica prelomila susret. Finalistica Miamija iz 1996., dakle godine Donnina rođenja, u drugom setu nije imala ni jednu break loptu.

Vekić je ovom pobjedom ponovila lanjski domet u Miamiju kada je također iz kvalifikacija dospjela do drugog kola glavnog turnira. Tada je u toj fazi turnira izgubila od Jelene Vesnine.

Ove će godine korak naprijed pokušati napraviti također protiv Ruskinje. Riječ je o 28. nositeljici Svetlani Kuznjecovoj, nekadašnjoj broj dva svjetske ljestvice i bivšoj pobjednici Miamija (2006.).