Karlović bez izgubljenog servisa i s 21 asom do okršaja s Federerom

Vedran Babić • srijeda, 19.03.2014.

Ivo Karlović kompletirao je idealan dan za hrvatske predstavnike na turniru u Miamiju. Pobjedom nad Paul-Henrijem Mathieuom plasirao se u drugo kolo gdje ga čeka - Roger Federer...

Nakon Donne Vekić, Ivana Dodiga i Ajle Tomljanović, u drugo kolo Miamija plasirao se i Ivo Karlović. "Div sa Šalate" porazio je francuskog kvalifikanta Paul-Henrija Mathieua 7:6 (3), 7:6 (5) za sat i 40 minuta igre.

U meču bez ijedne break lopte Karlović je oba tie breaka oidgrao bolje iako je Mathieu bolje krenuo. U prvom je setu Francuz u 13. igri vodio 2-1 sa servisom, a u drugom 5-3.

Protiv 114. tenisača svijeta Karlović je ispalio 21 as, a na svom je početnom udarcu izgubio samo 14 poena. Poslije prvog servisa osvojio je 80% poena, a poslije drugog 81%. Imao je 62% ubačenog prvog servisa.

35-godišnjem Zagrepčaninu ovo je tek peta pobjeda u 15. meču u Miamiju. Za plasman u treće kolo Karlović će morati iznenaditi petog nositelja i dvostrukog pobjednika Rogera Federera. Švicarac u međusobnim susretima vodi čak 10-1, no od 2009. godine sastali su se samo jednom i to na Wimbledonu 2012. Federer je tada slavio u tri seta.