Kvitova rutinski protiv Vekić - Čehinja do pobjede uz deset asova

Vedran Babić • subota, 22.03.2014.

Osma tenisačica svijeta Petra Kvitova zaustavila je niz Donne Vekić na WTA turniru Sony Open u Miamiju. U dvoboju trećeg kola Čehinja je protiv hrvatske predstavnice slavila rutinski u dva seta...

Niz Donne Vekić od četiri pobjede u Miamiju prekinula je u trećem kolu osma nositeljica Petra Kvitova 6:3, 6:4.

Hrvatska kvalifikantica dobro se držala do 3:4 u prvom setu, kada Čehinja na njezinu servisu dolazi do 0-40 i realizira drugu break loptu od moguće tri. U cijelom prvom setu Kvitova je izgubila samo tri poena na svom servisu.

Čehinja je u trećem gemu drugog seta došla do novog breaka, no Vekić je odmah izjednačila na 2:2. Ipak, kod 3:3 Kvitova ponovno oduzima servis Vekić i zadržava tu prednost do kraja.

Kvitova je meč završila s deset asova i 71% prvog servisa. Vekić je pak imala dva asa i 56% prvog servisa. Realizirala je jedinu break priliku koju je imala, dok je Kvitova iskoristila tri od šest. Bio je ovo njihov prvi međusobni dvoboj, a trajao je 65 minuta.