MAXtv Prva liga, 27. kolo, 23.03.2014, 19:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 1000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Siniša Premužaj (Varaždin), Dražen Fejer (Bjelovar)
Hrvatski dragovoljac
Filip Jazvić 18', 68'
2:0(1:0) Osijek
Osijek

Dragovoljac pobjedom nad Osijekom pobjegao s dna tablice

Mario Katušić • nedjelja, 23.03.2014.

U posljednjem susretu 27. kola Prve hrvatske nogometne lige, Hrvatski dragovoljac je u Sigetu apsolutno nadigrao i pobijedio ekipu Osijeka te devet kola prije kraja prvenstva pobjegao s dna ljestvice, koje je prepustio svojim današnjim gostima.

Grgo Živković
58'
21
Ilija Sivonjić
84'
10
Mario Rašić
87'
Davor Mladina
3
(do 55')
22
(do 84')
Tomislav Rukavina

U susretu, u kojem su igrači Hrvatskog dragovoljca pokazali kako se igra i bori u izravnoj borbi za ostanak, igrači Osijeka bili su indisponirani i neaktivni te predvođeni kapetanom Kurtovićem, nisu uspjeli ozbiljno zaprijetiti domaćem golu. Tako su uvjerljivo poraženi i trenutno se nalaze na posljednjem mjestu prvoligaške ljestvice.

Dragovoljac je od prve minute krenuo visokim presingom, dok gosti, koji su došli s namjerom nadigravanja, nisu uspjeli ostvariti svoje planove, odnosno nisu imali odgovora na presing domaćih i radili su veliki broj grešaka u predaji lopte. Već u drugoj minuti domaći su zatresli mrežu, no gol je poništen zbog zaleđa dva igrača. Nakon toga su Crni pritiskali obranu i vezni red Osijeka, koji nije uspijevao zadržati posjed, no nije bilo ozbiljnih prilika za pogodak sve do 18. minute.

A u toj 18. minuti Dragovoljac je poveo. Kurtović je katastrofalno procijenio pad jedne visoke lopte, ona ga preskače i dolazi do Doležala koji bježi obrani, ubacuje u sredinu, a tamo je Jazvić sam i dovodi domaće u vodstvo. Osijek prvi put ozbiljno prijeti tek u 27. minuti, no Šoršino dodavanje za Cesarca bilo je neprecizno, iako je napadač Osijeka bio u sjajnoj poziciju. Minutu kasnije Lesjak pokušava iz daljine, no neprecizno.

Do odmora su domaći nastavili kontrolirati susret i jedinu priliku vidjeli smo tek pred kraj poluvremena. U 44. minuti je Šorša ovog puta pronašao Cesarca, no njegov poluvolej iz sjajne pozicije prebacuje vrata.

Drugi dio su Crni započeli malo zatvorenije i 15 minuta nije bilo prigode. A onda odličan centaršut Glavaša dolazi do Šorše, koji šutira glavom, no ništa od izjednačenja. Tri minute kasnije je i Mišić pokušao iz slobodnog udarca, no ni on nije precizan. U 66. minuti Crni imaju sjajnu priliku. Jazvić je pobjegao danas zbunjenom Kurtoviću, prošao Novakovića, a onda iz čiste prilike šutirao pored gola. No, dvije minute kasnije, Jazvić je precizan. Iako je Kurtović bio bliže jednoj dubokoj lopti, Jazvić stiže prije kapetana Osijeka koji nije pokušao niti ukliziti, bježi mu, izlazi sam pred Mikulića i pogađa za 2:0.

Dragovoljac je onda primirio susret, a Osijek, unatoč velikom posjedu lopte do kraja susreta, nije uspio zaprijetiti sve do 89. minute, kada opasan udarac Cesarca brani vratar Čović.

Hrvatski dragovoljac je tako došao do vrijednih bodova i po prvi puta nakon 12. kola pobjegao s posljednjeg mjesta, dok se Osijek tamo našao po prvi puta ove sezone. Osijeku slijedi težak raspored jer mu dolazi Dinamo, a nakon toga gostuje kod Lokomotive.

• Obrisan korisnik24.03.2014. u 14:58
    neka se Osijek spasi i Cibalija neka se vrati jer nam trebaju klubovi koji imaju navijače i gdje se gleda nogomet, a ne umjetne tvorevine sa 500 ljudi na tribinama imamo pet klubova u ligi koji imaju navijače, jadno... žao bi mi jedino bilo da Dragovoljac ispadne jer su pravi klub....kad bi bar... [više na forumu]
  • nidjo151024.03.2014. u 11:16
    nikša,kako 1:8 ako dragovoljac ima 2 pobjede i neriješenu u 3 susreta s osijekom?koliko ja znam još uvijek se za pobjedu dobe 3,a za neriješeno 1 bod
    nidjo1510
  • Obrisan korisnik24.03.2014. u 06:58
    Malo te nas klub izbacio iz takta tj.ne moze biti 1-7 u BODOVIMA vec 1-8 ali jasno je dusevno stanje navijaca ,pa tako i moje.
  • Obrisan korisnik24.03.2014. u 00:52
    utakmica odluke za opstanak u ligi i ne zabiješ gol. pa nismo ni zaslužili opstanak.
  • Obrisan korisnik24.03.2014. u 00:03