Zimski sportovi

Odličan dan za hrvatski hokej

Sportnet • utorak, 25.03.2014.

Utorak je bio odličan dan za hrvatski hokej. Naše seniorke i juniori upisali su pobjede na Svjetskom prvenstvu...

Nakon što su u ponedjeljak šokirale Sloveniju i slavile s 3:2, novi podvig napravile su u utorak. U ludoj utakmici su sa 7:5 nadigrale Španjolsku i napravile veliki korak na putu do prvog mjesta i prolasku u viši rang. Slovenke i Španjolke su bile najveće suparnice na SP-u Divizije IIB, preostali rivali (Island, Belgija i Turska) su ipak nešto slabije kvalitete.

Hrvatice su preokrenule vodstvo Španjolki (2:1) u prednost 4:2 i 5:3, ali suparnice su pet minuta do kraja utakmice vratile stvari na početak (5:5). Srećom, pola minute kasnije Ana Kadijević je zabila šesti hrvatski gol, a u posljednjoj minuti Ana Širanović zaključila priču golom u praznu mrežu. Kod Hrvatske, po dva gola su zabile Krušelj-Posavec i Kadijević a po jedan još Smolec i Filipec.

Juniori (U-18 reprezentacija) su se iskupili za poraz protiv Litve na otvaranju SP-a Divizije IIA. Činilo se kako je Rumunjska potopljena već nakon pola sata igre. Dva gola Platužića, te po jedan Jarčova i Miličića odveli su Hrvatsku do 4:0, ali suparnici se nisu predali. Početkom zadnje trećine su stigli na 4:3 i jurili po izjednačenje, ali tada je Fran Gjoni iz kontre povisio na plus dva. Do kraja su Rumunji samo postavili konačni rezultat (5:4).

Srijeda je dan odmora, a u četvrtak naše selekcije nastavljaju s utakmicama na SP-u. Hokejašice čeka dvoboj s domaćom ekipom (Island), a hokejaše Nizozemska.

• Obrisan korisnik26.03.2014. u 08:41
    BRAVO NAŠI........samo tako naprijed!!!!
  • Obrisan korisnik25.03.2014. u 21:18
    Bravo!!! Cure stvarno sad imaju šansu za prvo mjesto, a dečki su vjerovatno osigurali opstanak.