MAXtv Prva liga, 28. kolo, 28.03.2014, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.500
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Goran Perica (Šibenik), Dejan Berger (Osijek)

Sportnet • petak, 28.03.2014.

U prvoj utakmici 28. kola Hajduk je pobijedio Zadar i s tri boda najavio nastavak borbe za drugo mjesto s Rijekom. Anton Maglica s dva je pogotka "presudio" Zadru, a prvijenac je zabio i vrlo dobri Uzbekistanac Abduholikov...

Ivor Weitzer
52'
17
Josip Bašić
72'
8
Jakov Surać
82'
Ferdo Milin

Hajduk i Zadar sličnom su formacijom (3-5-2) krenuli u četvrti međusobni prvenstveni dvoboj ove sezone. Igor Tudor od prve je minute u vrhu napada Maglici priključio Abduholikova, što mu je Uzbekistanac vratio dobrom igrom i pogotkom.

Zadar nije bio u bunkeru, pokušavala je Milinova momčad u nekoliko navrata izaći s puno igrača u kontranapad, no prvu je pravu prigodu imao Hajduk. Andrijašević je u 6. minuti izašao oči u oči s gostujućim vratarem, no u posljednji je trenutak blokiran.

U 15. minuti kapetan domaćina Mario Maloča poslao je duboku okomicu sa svoje polovice kroz cijeli vezni red i obranu Zadra. Temurhuja Abduholikov je prihvatio loptu i izašao oči u oči s Matkovićem, efektno ga prebacivši za vodstvo Bilih. I prvi službeni uzbekistanski pogodak u Hajdukovoj povijesti.

Abduholikov je bio najopasniji domaći igrač u prvom dijelu, a potvrdio je to i lijepim udarcem s 18 metara u 34. minuti, koji je odsjeo na gredi.

Zadar je svoju prvu veliku prigodu dočekao u posljednjim trenucima prvog dijela. Odlično su se gosti otvorili u kontranapad, Ivančić je s lijevog krila paralelno liniji kaznenog prostora poslao loptu na udarac usamljenom Čirjaku, čija prizemna lopta odlazi tek nekoliko centimetara od desne vratnice.

Drugo poluvrijeme Hajduk je otvorio na najbolji mogući način. Samo minutu i pol nakon ulaska Josip Bašić probio je desni bok i ubacio u sredinu, Sarić je nespretno glavom spustio loptu ravno do usamljenog Antona Maglice, koji s nekoliko metara lako pogađa za 2:0.

Gosti su malo nervoze u domaće redove uvukli pogotkom za 2:1 u 65. minuti. Sarić je dubokom loptom prebacio Nižića, Ivančić glavom spušta loptu natrčalom Josipu Tadiću u sredini, koji pogađa Hajdukovu mrežu.

Desetak minuta nervoze Splićani su okončali novim pogotkom Antona Maglice. Opet je sve krenulo od Marija Maloče, čiju duboku okomicu Abduholikov petom skreće Pašaliću, ovaj iz prve izbacuje Maglicu samog pred vratara, a Hajdukov napadač ne griješi.

Mogao je Hajduk i uvjerljivije slaviti, imao je za to najbolju moguću prigodu u 81. minuti. Iluridze je srušen u kaznenom prostoru Zadra, Maloči je s bijele točke vratar Matković obranio udarac, a drugi pokušaj glavom završio je na vratini. Pravda je time ipak zadovoljena jer je Iluridze prije prekršaja u kaznenom prostoru rukom smirio loptu izvan kaznenog prostora.

Hajduk je ubilježio tri nova boda u borbi s Rijekom za drugo mjesto, a u narednom kolu Splićani u Jadranskom derbiju gostuju na Kantridi.

• Obrisan korisnik29.03.2014. u 17:14
    Kao da su igrali Lokomotiva i Dinamo!Zadar se polomio koliko je pružao otpor.
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 16:34
    samo naprid Hajduce!!!
  • Zdren29.03.2014. u 02:00
    na vratini!!!
    Zdren
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 00:22
    trebao je biti jos jedan penal kad je maglica srusen sesnaestercu ... kad se ne igra kontra dinama onda nam cak nekad i sude penal ali kad se igra protiv dinama onda se vidi tko suce bira i kako lako sviraju nepostojeci penal dinamu .... uzbekistanac je pozitivno iznenadjenje vec je protiv dinama... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.03.2014. u 23:08