Lokomotiv do očekivane pobjede, Partizan ostao bez šanse za četvrtfinale

Branimir Korać • petak, 28.03.2014.

U 11. kolu skupine F drugog kruga natjecanja u Euroligi, Lokomotiv Kuban svladao je na svom parketu Partizan sa 84:73. Ovom pobjedom domaćin je zadržao realne šanse za odlazak u četvrtfinale dok je Partizan i matematički eliminiran...

Vujoševićeva momčad u Rusiju je otputovala svjesna kako joj treba isključivo pobjeda za zadržavanje nekakve nade u prolazak u četvrtfinale. Poraz je značio i definitivni oproštaj i on se na kraju i dogodio. Lokomotiv se pokazao prejakim protivnikom, dominirao je cijelim tijekom susreta i na kraju potpuno zasluženo slavio.

Domaćin je imao puno kvalitetniji protok lopte, to mu je omogućilo i dosta lakših poena i poznata čvrsta obrana Beograđana nije došla do izražaja. Rusi su jednostavno izabrali lakši put do pobjede, bez soliranja i s dosta kvalitetnih rješenja u napadu. Ukupno su upisali čak 29 asistencija, šutirali su za dva poena visokih 74 posto i ubacili su deset trica.

Od samog početka stvari su krenule loše po Beograđane i već u 12. minuti Lokomotiv je imao visokih 24:10. Ipak, do poluvremena gosti su uspjeli smanjiti zaostatak te su na početku drugog poluvremena zaostajali svega tri poena, 38:35.

Vrlo brzo uslijedila je serija domaćina koje je tricama predvodio Lihodej, Lokomotiv je ponovno pobjegao na dvoznamenkastu prednost i spasa za goste više nije bilo.

Završilo je 84:73 čime su Rusi došli na omjer 6-6 i s dobrim šansama za prolaz.

Predvodili su ih Derrick Brown sa 18 poena (6/8), sedam asistencija i pet skokova te Valerij Lihodej s 15 poena (5/8, trica 5/7). Krunoslav Simon je za 20 minuta ubacio pet poena (1/1 za dva, 1/5 za tri) i podijelio četiri asistencije.

Kod Partizana raspoložen je bio povratnik Davis Bertans s 20 poena (8/12) dok je Saša Pavlović dodao 13 poena (5/12).