MAXtv Prva liga, 28. kolo, 30.03.2014, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 5.000
Suci: Duje Strukan (Split), Mario Pepur (Split), Hrvoje Radić (Split)

Velika pobjeda borbenog Osijeka nad Dinamom

Iz OsijekaMario Katušić • nedjelja, 30.03.2014.

U Gradskom je vrtu Osijek napravio nemoguće i na koljena bacio hrvatskog prvaka. Priuštili su Osječani Dinamo u nedjelju tek treći poraz sezone...

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi su zaprijetili gosti i to u sedmoj minuti, kada Čop iz izgledne situacije šutira loše kraj vrata. Šest minuta kasnije prilika i za Osijek, no Šorša se ne snalazi i ostaje bez udarca prema vratima. U 17. minuti dvije sjajne situacije za Dinamo. Prvo je Fernandez probao iz poluvoleja, a Bralić spašava s linije, dok minutu kasnije loptu poslanu s lijeve strane dočekuje Soudani na petercu, no iz teške situacije nije pogodio.

Nakon 20-ak minuta ispitivanja snaga i borbe u sredini vidjeli smo jednu minijaturu. U 37. minuti Marcelo Brozović je povukao loptu 25 metara, nakon toga vrhunski šutirao, a Mikulić vrhovima prstiju odbija loptu dovoljno da ona skrene s puta i završi na gredi. Četiri minute nakon toga Osijek je poveo. Mišić je oduzeo loptu na centru, došao do kaznenog prostora, a onda na suprotnoj strani vidio Danijela Cesarca. Cesarec je loptu sjajno primio, a onda majstorski slomio Šimunića, i poslao loptu u bliži kut vratara Ježine koji se nije uspio ni pomaknuti. U samoj završnici Osijek je mogao i do drugog pogotka, no Šorša je zakasnio na ubačaj s lijeve strane.

U drugom dijelu prvi prijete gosti, ali udarac Rubena Lime, koji je ušao pod poluvremenom, odlazi kraj gola. Minutu kasnije za Osijek je pokušavao Mišić, no njegov poluvolej nije bio dobro odmjeren. U 58. minuti udarac Čopa brani Mikulić, a deset minuta nakon toga iz druge prave prilike Osijek dolazi u prednost od dva gola. Šorša je ogradio loptu, navukao na sebe dva suparnička igrača, a onda gurnuo u prostor Mišiću, čija povratna lopta nalazi Cesarca, a brodski velemajstor s 14 metara zakucava pod gredu Dinamovog gola.

Dvije minute kasnije Osijek ne koristi kontru tri na jedan, odnosno Šimunović oduzima loptu, a u 78. minuti je pokušao Glavaš iz daljine lijepo i atraktivno, no preko vrata. Dvije minute nakon toga, Dinamo se budi. Jedan slab udarac Fernandeza s ruba kaznenog prostora okrznuo je Jonjića, te umjesto u naručju Mikulića lopta završava u njegovim prsima, a od njih u golu, i to je bilo 2:1. Samo četiri minute kasnije šok za domaću publiku. Soudani odigrava u prostor, Čop utrčava i pogađa za izjednačenje.

Dinamo je onda krenuo po sva tri boda, Fernandez je imao priliku gdje se nije snašao, a još nekoliko puta gosti su opasno ubacili, ali je obrana očistila. I kod takvog pritiska došla je kontra bijelo-plavih. Cesarec je još jednom dokazao svoju klasu, odigravši petom za Bornu Barišića koji bježi po lijevoj strani, a onda krasno centrira i nalazi Mišića u sredini, ovaj se baca i pogađa glavom za veliko slavlje Osijeka.

Do kraja više nije bilo prilika i Osijek je tako došao do vrijedna tri boda. Jednostavno, negdje se moralo vratiti za sve one nesretne pogotke i bodove bez koji su Slavonci ostajali. Sada slijedi gostovanje kod Lokomotive i prilika da na valovima ove pobjede Osječani napokon naprave nešto i na gostujućem terenu.

• Obrisan korisnik01.04.2014. u 12:16
    Što mi želiš reči kako se obično "uđe" u vratara i jednog obrambenog igrača u stara vremene je to bio libero.
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 02:51
    samo na ovo bi se osvrnio, nevezano sa ovom utakmicom, nikša neznaš ti onda kako profesionalci tekme namještaju, suci s tim nemaju veze, često čak ni igrači neznaju da su sudjelovali u prodanoj tekmi, ako se nepušta timski jel, radi se o pojedinim igračima kojima su dane upute...
  • Obrisan korisnik31.03.2014. u 02:31
  • Captain Tsubasa31.03.2014. u 02:16
    No kada bolje razmislim, ovo je čista namještaljka, slijep sam kraj zdravih očiju, to je jasno, kraj ovakve režije za koju je bio angažiran Tarantino uz suradnju Nolana, a tek glumci, ovo su na terenu zapravo bolji glumci nego igrači, jer pazite kako je ovo izrežirano, da to nitko ne bi primijetio... [više na forumu]
    Captain Tsubasa
  • Captain Tsubasa31.03.2014. u 02:10
    Domaće utakmice Osijeka ovo proljeće...Osijek - Slaven 4:1Osijek - Istra 0:1 (uz čuda golmana Istre, koja je zabila iz jedine prilike, drugo pol Os nije uspio probiti bunker)Osijek - Rijeka 1:0Osijek - Hajduk 1:1 (95. minuta nakon promašaja 2 zicera Osijeka za 2:0)Svakome je jasno da Osijek kod... [više na forumu]