Tomljanović slavila nakon 2:5 u trećem setu i spašene meč-lopte, Lučić-Baroni ispala

Vedran Babić • ponedjeljak, 31.03.2014.

Dvije hrvatske predstavnice u prvom kolu Family Circle Cupa u Charlestonu ostvarile su polovičan učinak. Ajla Tomljanović slavila je spasivši meč-loptu protiv Stefanie Voegele, dok je Mirjana Lučić-Baroni u dva tie breaka poražena od Madison Keys...

Na zelenoj zemlji Charlestona Ajla Tomljanović plasirala se u drugo kolo porazivši Stefanie Voegele 6:7 (4), 6:1, 7:5 poslije dva sata i 19 minuta igre.

U još jednoj infarktnoj završnici svog meča Ajla je ovaj put iščupala pobjedu premda je bila na rubu poraza. Početkom trećeg seta povela je 2:0, da bi potom Voegele okrenula na 5:2. Švicarka kod 5:3 nije iskoristila servis za meč, a kod 5:4 na servisu Tomljanović nije realizirala ni meč-loptu.

Ajla je kaznila 53. tenisačicu svijeta oduzevši joj servis za vodstvo 6:5. Svoj servis za meč 20-godišnja Zagrepčanka s floridskom adresom nije propustila iskoristiti.

Protiv lanjske polufinalistice Charlestona najbolje rangirana hrvatska tenisačica nije imala najbolji serverski dan. Ubacila je 54% prvog servisa, na kojemu je osvojila 72% poena. Na drugom je servisu bila uspješna u 42% poena. Zabila je tri asa i napravila pet dvostrukih pogrešaka.

U svom debiju u Charlestonu Ajla će u drugom kolu igrati protiv bolje iz dvoboja 16. nositeljice Shuai Zhang i Su-Wei Hsieh.

Ranije tijekom dana Mirjana Lučić-Baroni poražena je u dva tie breaka od 15. nositeljice Madison Keys 7:6 (0), 7:6 (3).

U prvom je setu 19-godišnja Amerikanka povela 3:0 s dvostrukim breakom, no Lučić-Baroni odmah je uzvratila i izjednačila na 3:3. U narednom dijelu više nije bilo break lopti, a 13. igra uvjerljivo je pripala Keys sa 7-0. Mikica je u prvom setu imala vrlo loših 37% prvog servisa uz pet dvostrukih pogrešaka.

U drugoj dionici Keys je prokockala rani break prednosti, ali se izborila za još jedan. No, kod 5:3 nije uspjela odservirati za meč. Lučić-Baroni je izborila novi tie break, no ni u njemu nije imala šanse. Lanjska četvrtfinalistica Charlestona rano je preuzela kontrolu i slavila sa 7-3.

Hrvatska tenisačica meč je završila s 46% prvog servisa i ukupno devet dvostrukih pogrešaka. U međusobnim susretima Keys protiv Lučić-Baroni sada vodi 3-0.

Family Circle Cup Charleston, 1. kolo:
Tomljanović (Hrvatska) - Voegele (Švicarska) 6:7 (4), 6:1, 7:5
Lučić-Baroni (Hrvatska) - Keys (SAD, 15) 7:6 (0), 7:6 (3)
Cetkovska (Češka) - Lepchenko (SAD) 6:1, 2:6, 6:0
Pereira (Brazil) - Mayr-Achleitner (Austrija) 6:1, 7:6 (5)

• Josippo01.04.2014. u 10:33
    Brajo Ajla i Donna. Jos kad se Konjuh vrati bit ce pobjeda... za tri godine imamo tri TOP30 igracice 100% ako bude zravlja! Ove godine su vec sve tri par njih iz TOP30 pobjedile a imaju sve tri jos toliko potencijala za napredak.
    Josippo
  • Obrisan korisnik01.04.2014. u 08:29
    Ajla se pretvara u kraljicu preokreta!
  • teniosac01.04.2014. u 08:22
    tenis je specifičan sport,svaki rezultat je moguće okrenuti ako se ne predaješ..a onaj drugi misli gotovo je..dobil sam,hahaha
    teniosac
  • Obrisan korisnik01.04.2014. u 02:02
    nikad mi neće bit jasan taj ženski tenis. npr ženska dobije prvi set 6:0 i onda izgubi 6:1 6:1. i takva svaka druga utakmica kod žena. ili sad ovo. to je ludilo. uglavnom, bravo ajla