MAXtv Prva liga, 29. kolo, 04.04.2014, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 600

Prva ovosezonska gostujuća pobjeda Osječana, junak Borna Barišić

Mihaela Bradovski, Mario Katušić • petak, 04.04.2014.

Nogometaši Osijeka upisali su iznimno važna tri boda u prvom susretu 29. kola MAXtv Prve lige. Na gostovanju u Maksimiru kod Lokomotive slavili su 2:1 zahvaljujući golu Borbe Barišića u 88. minuti susreta...

Najlošiji gost MAXtv Prve lige gostovao je kod Lokomotive, u okruženju bez pritiska, te je tražio tri vitalna boda u borbi za opstanak. Na kraju ih je i uzeo te tako ne samo upisao prvu ovosezonsku pobjedu u gostima u prvenstvu već i nadmašio dosadašnji cjelosezonski učinak u gostima. Naime Osječani su uoči ovog susreta imali tek dva remija i čak 12 poraza van Gradskog vrta i to je jedan od glavnih razloga teške pozicije na ljestvici.

Osijek je odlično krenuo u Maksimiru i vrlo brzo šokirao domaćina. Već u osmoj minuti gosti su stigli do prednosti i to u akciji u kojoj je Glavaš povukao loptu i dao je za Mišića koji u sredini pronalazi Šoršu za 1:0.

Primljeni pogodak nije obeshrabrio Lokomotivu koja je krenula po poravnanje. Šest minuta kasnije centimetri su je od toga i dijelili nakon što je Šitum glavom poslao loptu u gredu.

Uslijedilo je razdoblje nešto mirnije igre na sredini terena, a gosti su se našli u problemima već nakon 20-ak minuta igre kada je zbog ozljede teren morao napustiti odlični Josip Mišić što se vrlo brzo osjetilo na igri Osječana.

Što je vrijeme više odmicalo, Lokomotiva je bila sve bolja i u 34. minuti stigla je do poravnanja. Sretno odbijenu loptu uzeo je Begonja koji ulazi u 16 metara, ruši ga vratar Mikulić, a Pjaca zabija iz kaznenog udarca za zasluženo poravnanje.

Do kraja prvog dijela Osijek je bio osuđen na obranu, Pjaca i Šitum prijetili su novim pogotkom, ali promjene nije bilo.

U drugom dijelu Lokomotiva je bila bolji protivnik, imala je bolje prilike, ali ih nije iskoristila i za to je na kraju bila i kažnjena.-

Najizgledniju priliku drugog poluvremena propustio je realizirati Petar Mišić koji je ušao na travnjak u završnici susreta i donio dosta živosti u igri Lokosa. Mišić je u 87. minuti kombinirao s Pjacom, ovaj mu je krasno petom poslao loptu u 16 metara nakon čega krilni napadač Lokomotive izlazi sam pred Mikulića, vara ga, ali pogađa vratnicu.

Odmah je uslijedila kazna, već u sljedećoj minuti. Šorša je pucao prema golu Lokomotive malo iskosa, Zelenika je odbio loptu, ali samo na rub 16 metara gdje ju je dočekao Borna Barišić, pucao bez previše razmišljanja, a lopta na putu do gola pogađa Barbarića, vara vratara Lokosa i odlazi u mrežu.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Lokomotiva je pokušala doći do novog poravnanja, ali obrana gostiju spriječila je ozbiljniju prijetnju i Osijek je stigao do prve ovosezonske gostujuće pobjede. Ne treba niti naglašavati koliko važne.

• Mithrandir05.04.2014. u 17:53
    Osijek se popravio i podigao i to je očito. Nakon pobjede protiv Rijeke u kupu, Hajduk je slučajno izvukao bod u 95-oj minuti, zatim protiv dinama i sada lokomotive. Lokomotive, koja u istom periodu nakon 4 poraza zaredom, jedva dobija Dragovoljac i sada ponovo gubi. Očito slabijeg igračkog kadra... [više na forumu]
    Mithrandir
  • The Phantom05.04.2014. u 11:51
    Ništa sporno,to je zakon velikih brojeva. Osijek je kad-tad mora dobit nekoga u gostima.
    The Phantom
  • ronny198705.04.2014. u 10:56
    prošle godine zagreb nije smio ispast... pa smo ispali... pa ste pričali da će nam dinamo pustit... pa su nam dinamo i lokosi u zadnja 2 kola u kranjči uvalili skupa 7 golova i matematički nas izbacili iz lige... tolko o vašim "teorijama"... kad upiknete 1 od 10 tekmi za koje "se zna" onda se... [više na forumu]
    ronny1987
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 08:44
    Bitno da se Hajduk izvukao u 95. minuti protiv tog istog Osijeka i to dok mu je nedostajalo pola igrača... Rijeku su pobijedili u kupu u važnoj utakmici. Dalje neću komentirati. A zanimljivo je, trolaju samo navijači trećeg kluba na tablici HNL-a. Kažu prvak se zna od početka prvenstva, no... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 08:21
    Opet teorije zavjere? Osijek je pobjedio Rijeku, do 95. imao pobjedu protiv Hajduka i tu je sve čisto i normalno, al kad se dobije Dinamo il Lokomotiva to je namještaljka. Unatoč tome sto je Dinamo gubio 2-0, al valjda slučajno izjednačio na 2-2, i nisam gledao drugo poluvrijeme jučer, al vidim da... [više na forumu]