Deset dvostrukih pogrešaka Lučić-Baroni u porazu od Meusburger

Vedran Babić • četvrtak, 10.04.2014.

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni nije se uspjela plasirati u svoje prvo WTA četvrtfinale poslije gotovo tri godine. U drugom kolu Katowica poražena je od šeste nositeljice Yvonne Meusburger u dva glatka seta...

Čak deset dvostrukih pogrešaka "ugradila" je u svoj poraz Mirjana Lučić-Baroni. U drugom kolu Katowica 32-godišnja Hrvatica poražena je od Yvonne Meusburger iz Austrije 6:2, 6:3.

Lučić-Baroni je čak sedam puta gubila svoj početni udarac, dok je triput napravila break. Meč je trajao nešto kraće od sat i pol.

Prvi je set lako mogao završiti 6:0 za šestu nositeljicu, no Lučić-Baroni je uspjela nadoknaditi jedan od tri breaka zaostatka.

Meusburger je s 2:0 otvorila drugi set, no Lučić-Baroni izjednačila je na 2:2. 38. tenisačica svijeta potom je ispustila još jedan break prednosti, da bi meč zaključila s tri uzastopna gema. Ključan gem bio je onaj kod 3:3 kada je Mikica na svom servisu prokockala 40-0.

Meusburger se tako revanširala Lučić-Baroni za ovogodišnji poraz u prvom kolu Dohe. Rezultat u međusobnim susretima sada je izjednačen, 2-2.