Josip Piršljin • srijeda, 16.04.2014.

Bayern se pobrinuo da u finalu DFB Pokala igraju dvije najbolje njemačke momčadi. Poslije dortmundske Borussije, i Bavarci su bili uspješni u polufinalu Kupa svladavši drugoligaša Kaiserslautern 5:1 uz pogodak Marija Mandžukića.

Četvrtoplasirana ekipa 2. Bundeslige nije imala previše šansi na Allianz Areni protiv prvaka Bayerna. Guardiolin sastav je pobijedio 5:1 u polufinalu Kupa i u završnici tog natjecanja igrat će s Borussijom Dortmund. Mario Mandžukić je i u ovom susretu zabio, a u napadu gostiju zadnjih je desetak minuta dobio Srđan Lakić.

Bayern je očekivano preuzeo inicijativu odmah po startu utakmice, a do pogotka domaćih čekalo se do 23. minute. Tada je Robben izveo udarac iz kuta, a najviši i najprecizniji u skoku bio je Schweinsteiger koji pogađa mrežu Sippela.

Robben je bio iznimno raspoložen i gostujuća obrana teško se nosila s njim i njegovim prodorima. U 31. minuti Nizozemac se ponovno upisao u asistente kada je u svojoj tipičnoj akciji prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i onda dodao Kroosu koji upućuje neobranjiv udarac za Sippela.

S rezultatom 2:0 otišlo se na predah, a u nastavku susreta 71.000 navijača na Allianz Areni gledalo je sličan "scenarij". Bayern je dominirao i stvarao prilike, a nakon trećeg gola malo je usporio i dopustio je gostujućem sastavu da se kući vrati s pogotkom.

Na 3:0 povisio je Müller početkom drugog dijela iz jedanaesterca. Izborio ga je Robben poslije prekršaja Löwea, ali Kaiserslautern je deset minuta kasnije ipak zatresao mrežu Raedera koji je mijenjao lakše ozlijeđenog Neuera. Zoller je lijepo glavom reagirao na ubačaj i pronašao suprotni kut bavarskih vratiju.

Hrvatski napadač Mandžukić uspio je zatresti mrežu i u ovom dvoboju. U 78. minuti ispratio je akciju Götzea i poentirao za 4:1. Mogao se Mandžo još jednom upisati među strijelce nekoliko minuta kasnije, ali iz sjajne pozicije nije bio dovoljno koncentriran. Götze je u posljednjim minutama iskoristio gužvu u šesnaestercu gostiju i postavio konačan rezultat.