Lokomotiva u derbiju bolja od Podravke, Trešnjevka iznenadila i Zamet

Jelena Bagarić • srijeda, 16.04.2014.

Prije uskršnje stanke odigrane su utakmice 5. Kola Lige za prvaka i time je ujedno završen prvi dio borbe za prvaka Hrvatske. Sve oči bile su uprte u vječni hrvatski derbi između Podravke i Lokomotive u kojoj su gošće iz Zagreba slavile i napravile velik iskorak prema naslovu. Iznenađenje kola priredile su ponovo igračice Trešnjevke koje su svladale favorizirani Zamet, a Sesvete su bile uvjerljive protiv Zeline.

Podravka Vegeta – Lokomotiva 22:25 (12:11)

Vječni hrvatski derbi i drugi puta u ovoj sezoni otišao je na stranu Lokomotive. Ovo je bio treći susret Kokica i Lokosica u ovoj sezoni, a nakon pobjede i remija, ponovo je došla pobjeda za zagrebačku ekipu. Iako je susret bio veoma izjednačen, Lokosice sredinom drugog dijela slamaju otpor Podravke i dolaze do pobjede. Sada drže čelnu poziciju lige zajedno sa Sesvetama koje također imaju samo jedan poraz.

Prvo poluvrijeme bilo je veoma neizvjesno. Igralo se uglavnom pogodak za pogodak, sve do 11. minute kada se Podravka prvi puta odvaja na dva pogotka. Osam minuta trebalo je Lokosicama da izjednače, a nakon toga su i minimalno povele. Priključak su držale Kokice koje su, na isteku 30. minute uspjele postići pogodak i otići na odmor s prednošću.

No, sa samom startu Lidija Horvat pogodila je za izjednačenje, ali brzo je Podravka pobjegla na plus dva. U tim se trenucima bude rukometašice Irfana Smajlagića i rade seriju od četiri pogotka koja ih dovodi u vodstvo. U 46. minuti prednost se „popela“ na četiri pogotka, a ono što su ostvarile, Lokosice do kraja nisu ispuštale.

Tea Grubišić i Maja Kožnjak s po pet pogodaka predvodile su Lokomotivu do pobjede, a slijede ih Sanja Rajović i Horvat s po četiri postignuta pogotka. Kod Podravke valja spomenuti Jelenu Živković koja je postigla pet pogodaka, od čega su četiri bila iz sedmerca.

Trešnjevka – Zamet 23:22 (10:13)

Veliki preokret u posljednjih pet minuta napravile su rukometašice Trešnjevke koje su slavile protiv Zameta. Riječanke su četiri minute prije kraja imale dva pogotka prednosti, no u samoj su završnici posustale i dopustile Trešnjevci da izrežira preokret i ostavi Zamet bez pobjede u Zagrebu.

Sve do posljednjih deset minuta prvog dijela susret između Trešnjevke i Zameta bio je neizvjestan. Niti jedna ekipa nije se uspjela odvojiti na veću prednost. U 22. minuti obrana Trešnjevke u potpunosti je pukla pa su Zamećanke postigle tri uzastopna pogotka i time došle do rezultata 8:12. Do kraja poluvremena Trešnjevka je samo minimalno uspjela smanjiti zaostatak.

Prednost ostvarenu u prvom dijelu riječke su rukometašice bez većih problema čuvale. Trešnjevka se tek u 48. minuti približila na pogodak zaostatka, a u 53. minuti Ana Toth konačno je izjednačila (20:20). No, Mićijević i Bunić ponovo vraćaju Zamet u prednost u 56. minuti. Ali tri uzastopna pogotka Zovko, Miletić i Toth dovode Trešnjevku do pobjede koja je slavila s konačnih 23:22.

Prvo ime Trešnjevke bila je Ana Toth sa sedam postignutih pogodaka, a dva manje upisala je Ana Zovko. Vratarka Janja Golubić na svoj konto ubilježila je 14 obrana. Zamet je predvodila Selena Milošević sa šest pogodaka, a slijedi ju Ćamila Mićijević s pet. Nikolina Strukar na vratima obranila je 16 protivničkih udaraca.

Zelina – Sesvete Agroproteinka 21:31 (12:17)

Najuvjerljiviju pobjedu zabilježile su Sesvete na gostovanju kod Zeline. Iako je početak bio pomalo nervozan, igračice Nikole Škorića pred kraj prvog dijela i na početku drugog u potpunosti slomile otpor Zeline koja još uvijek nema niti jedan bod u Ligi za prvaka.

Iako su povele već na samom početku, Sesvećanke se nisu uspijevale u potpunosti rezultatski odvojiti od Zeline koja im je stalno „puhala“ za vratom. Tek u posljednjih deset minuta prvog dijela rukometašice Sesveta u potpunosti okreću utakmicu na svoju stranu. Imale su u 24. Minuti sedam pogodaka prednosti, no Andreja Horvat i Katarina Šandor uspijevaju smanjiti zaostatak.

Igra Zeline u drugom poluvremenu se u potpunosti raspala. Prednost Sesveta samo je rasla, a deset minuta prije kraj iznosila je okruglih deset pogodaka. Mrežu Zeline uglavnom je punila Lana Franković, a probleme je Zelini stvarala i odlična vratarka Tea Pijević.

Franković je u ovom susretu postigla deset pogodaka, a duplo manje zabila je Petra Stopić. Pijević je na vratima zabilježila 18 obrana. Kod Zeline se istakla Andrea Šerić sa šest postignutih pogodaka, dok je četiri dodala Martina Vulić.