MAXtv Prva liga, 32. kolo, 19.04.2014, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3.000
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Mario Pepur (Split), Hrvoje Radić (Split)

U vrlo slaboj utakmici Osijek savladao lošu Rijeku

Iz Osijeka:Mario Katušić • subota, 19.04.2014.

Slabu utakmicu odigrali su Osijek i Rijeka, no uspješniji su bili domaći, koji su postigli pogotke nakon dva udarca iz kuta i došli do vrijedna tri boda. Strijelci su bili Josip Barišić i Matej Jonjić. Osijek je tako ponovno pobjegao pratnji koja svoje utakmice 32. kola igra tek u ponedjeljak.

Osijek je u susret ušao u opreznijoj formaciji, dok su gosti startali s brzim igračima na bokovima te jednim napadačem. No, u prvih pola sata susreta nije bilo pravih prilika. Osijek se zatvorio i prepustio gostima posjed, čekajući priliku za kontru, dok vezni red Rijeke, bez pravih kreativaca, nije mogao poslati pravi zadnji pas.

Iz tog razdoblja vrijedi spomenuti tek situaciju iz devete minute, kada je Glavaš pobjegao obrani, no Lešković čisti u posljednji trenutak ispred gola. Sličnom igrom Osijek je u 29. minuti došao do udarca iz kuta, a nakon njega i do pogotka. Josip Mišić je ubacio i točno u glavu pogodio Josipa Barišića koji postiže svoj peti ovogodišnji prvenstveni pogodak.

Rijeka je imala nekoliko ozbiljnih pokušaja nakon toga, no oni su svi bili spriječeni prije posljednjeg udarca na gol, a u 39. minuti Osijek je mogao povećati svoje vodstvo. Jedna lopta, ubačena s desne strane, došla je do Ugarkovića na drugoj vratnici, on šutira iz prve, ali Vargić je siguran. Do odmora nije bilo prigoda i na poluvrijeme se otišlo sa statistikom od samo dva udarca prema golu u 45 minuta, oba su bili pokušaji domaće ekipe.

U drugi dio ušlo se uz prolom oblaka, koji je počeo za vrijeme odmora, a u momčadima nije bilo promjena. Prvi je, nakon pet minuta, zaprijetio Osijek, no udarac Jonjića nakon kornera odlazi preko vrata. Prvi udarac Rijeke viđen je u 58. minuti kad je probao Kvržić, no preko vrata, a tri minute kasnije na drugoj strani iz okreta pokušava Barišić, no lopta odlazi za malo preko grede.

Najbolja prilika za Rijeku dogodila se u 63. minuti. Kramarić je prošao po desnoj strani, lukavo pokušao iz mrtvog kuta, Mikulić obranio, na povratnoj je Kvržić, no obrana blokira njegov udarac te lopta dolazi do Močinića koji s 20-ak metara šutira preko gola. Pet minuta kasnije je i Osijek imao dobru priliku, no Šorša je predugo čekao, pa je njegov udarac blokiran.

U 77. minuti Osijek je poveo 2:0. Glavaš je ubacio iz kuta, a Jonjić prekrasno pogodio s desetak metara stražnjim dijelom glave. Lopta je u luku preletjela Vargića i završila u daljem kutu.

U posljednjih desetak minuta Rijeka je pokušala napasti potpuno zatvoreni Osijek. Prvo u 83. minuti Kramarić dobro šutira glavom, no još bolje brani Mikulić, a tri minute kasnije ponovno pokušava isti igrač, no nije bio precizan.

Susret je tako završio pobjedom Osijeka 2:0 te odlaskom na 28 bodova, pa će Osječani i nakon 32. kola ostati na osmom mjestu, koje na kraju garantira siguran ostanak. Osijek je došao do četvrte pobjede u posljednjih pet susreta, a zanimljivo je kako je 12 pogodaka u tih pet susreta postiglo čak deset različitih igrača.

• Obrisan korisnik20.04.2014. u 00:55
    jedna velika sramota rijeke ...pa i dalje bodrite ljude da vas dodju gledat ....katastrofa je mala rijec za ovu prezentaciju !
  • Obrisan korisnik19.04.2014. u 23:43
    Taj je Rukavina vjerojatno nekakav genijalac, jer od kad je on došao Osijek rastura. Nije nemoguće da sutra i Dragovoljci i Belupo dobiju, budući da izgleda kako (trojka iz donjeg doma) gubi bodove samo u medjusobnim utakmicama:)
  • sportoz19.04.2014. u 23:27
    Fućka mi se kakva je tekma bila, najbitnije da su nam opet "pustili"! :D
    sportoz
  • Obrisan korisnik19.04.2014. u 22:49
    Slaba - ne! Prije bih rekao vrlo borbena, prvo poluvrijeme možda i je bilo slabije, ali drugo po meni vrlo dobro, Osječani su prepustili igru Rijeci koja se nije snašla po strašnom pljusku, Osijek je jako dobro izvodio svoje polukontre i bolje kontrolirao loptu po teškom terenu. Zaslužena pobjeda... [više na forumu]