Huertas i Oleson odveli Barcelonu na Final Four

Sportnet • nedjelja, 20.04.2014.

Barcelona je iskoristila prvu priliku i plasirala se na Final Four Eurolige pobjedivši Galatasaray pred više od 11 tisuća ljubitelja košarke u Istanbulu. Iako su se Turci odlično držali gotovo tri četvrtine i imali vodstvo, Barcelona je uspjela krajem treće četvrtine preokrenuti rezultat, a posljednjih deset minuta odigrali su koncentriranije i došli do treće pobjede. Galatasaray je imao nekoliko sekundi prije kraja utakmice priliku za produžetke, ali ju nisu uspjeli realizirati, a Španjolcima je ovo peti plasman na završnicu u posljednjih šest godina. Barcelona čeka protivnika iz dvoboja između Real Madrida i Olympiakosa koji se igra sutra...

Galatasaray - Barcelona 75:78 (0-3)

Barcelona je iskoristila prvu meč loptu i na gostujućem terenu pobijedila Galatasaray 75:78. Iako su igrali pred svojim navijačima i u sjajnoj atmosferi te vrlo dobro odigrali tri četvrtine, igrači Galatasaraya ipak nisu uspjeli izboriti četvrtu utakmicu. Barcelona je u posljednjoj četvrtini bila agresivnija u obrani i razigranija u napadu što je rezultiralo trećom pobjedom i plasmanom na Final Four. Gosti su u Istanbul došli bez ozlijeđenog Juana Carlosa Navarra, a Carlos Arroyo nakon propuštene prošle utakmice vratio se na teren. Nekoliko sjajnih proigravanja standardno dobrog Portorikanca i njegova suradnja s Furkanom Aldemirom te raspoloženi Zoran Erceg odveli su Galatasaray na dvoznamenkastu prednost, a rezultat na kraju četvrtine bio je 23:15. U drugoj četvrtini Barcelona je pokazala bolju igru, ali nisu uspjeli iskoristiti prilike koje su imali za izjednačenje i na odmor se otišlo s pet poena prednosti za domaću momčad.

Barcelona je u trećoj četvrtini cijelo vrijeme bila rezultatski blizu protivnika, a u 27. minuti Álex Abrines izjednačio je na 49:49. Tricu za ponovno vodstvo Galatasaraya postigao je Arroyo, a s dva uzastopna koša Marcelinho Huertas doveo je svoju momčad u vodstvo uoči posljednje četvrtine. Zadnjih deset minuta pripalo je Barceloni koja je razigranijom igrom u napadu uspjela doći na pet poena prednosti šest minuta prije kraja susreta, a vodstvo su uspjeli zadržati do dvije minute prije. Raspoloženi Huertas koji je postigao 11 poena u zadnjoj dionici igre i blokada Joeya Dorseya koji je spriječio polaganja Arroya za vodstvo Galatasaraya, u ključnom trenutku sačuvali su prednost gostujuće momčadi. Barcelona je meč loptu dobila kada je Manučar Markoišvili napravio pogrešku kod izvođenja lopte pri rezultatu 72:74 nekoliko sekundi prije kraja. Ipak, trica Milana Mačvana dvije sekunde prije kraja produžila je nadu Turcima koji su imali i posljednji napad za produžetke, ali ga nisu uspjeli realizirati.

Goste su do pobjede predvodili Huertas koji je postigao 16 poena (6/11, 1/3 trica) te tome dodao četiri skoka i Brad Oleson (3/4 za dva) s 13 poena. Ante Tomić zabio je šest poena (3/8) za svoju momčad i upisao šest skokova dok Mario Hezonja nije ulazio u igru. Najbolji u redovima Galatasaraya bili su Arroyo s postignutim 21 poenom (3/9, 4/7 trica) i Erceg koji je ubacio 19 poena (3/4, 1/5 trica).

Autor: Marija Pastuović