Vodeni sportovi

Mladost iznenadila u Gružu i došla nadomak finala, Primorje očekivano uvjerljivo

Branimir Korać • srijeda, 23.04.2014.

Odigrane su prve utakmice polufinala PH za vaterpoliste. Za iznenađenje su se pobrinuli Mladostaši pobjedom u Dubrovniku kod Juga dok je Primorje lako svladalo momčad Mornara...

Vaterpolisti Mladosti priredili su iznenađenje u bazenu u Gružu svladavši Jug s 11:10 te su na taj način poveli u polufinalnoj seriji 1-0. Mladost ne samo da je svladala velikog rivala i na papiru snažnijeg protivnika, već je i došla do meč lopte za ulazak u finale PH nadomak kojeg je riječko Primorje.

Jugaši imaju razloga za nezadovoljstvo, potvrdili su kako već neko vrijeme ne igraju u dobroj formi, a posebno mogu biti nezadovoljni realizacijom igrača više. Mladost je čak 20 puta bila s igračem manje u bazenu, no Jug je iskoristio svega šest prilika i nije znao to kazniti.

Na poluvremenu su Dubrovčani imali prednost 7:6, no početak nastavka pokazao se ključnim. Mladost je nanizala tri pogotka, odvojila se na dva gola prednosti i sve do završnice susreta tu prednost i održavala.

Minutu prije kraja susreta Nikola Janović uspio je poravnati na 10:10, ali 30 sekundi kasnije Luka Bukić vraća prednost na stranu Mladosti za konačnih 11:10. Posljednji napad Juga nije završio pogotkom, Pavić je uz pomoć vratnice zaustavio pokušaj Janovića i Mladostaši zasluženo slave.

Pogotke za Mladost postigli su Ivan Milaković (četiri), Luka Bukić (tri), Duje Živković (dva), Kristijan Milaković i Marko Pavičić (po jedan). Četverostruki strijelac za Jug bio je Miho Bošković, po dva pogotka postigli su Jure Marelja i Marko Macan, a po jedan Nikola Janović i Nikša Dobud. Prevaga na strani Mladosti bio je i Josip Pavić s 11 obrana dok su Jugovi vratari skupili njih pet.

U drugom polufinalu nije i neće biti dvojbi. Primorje je prejako za Mornar i u prvom susretu je s pola snage slavilo 13:3 te će vrlo vjerojatno u Splitu dovršiti posao.

Riječani su očekivano dominirali susretom i njihova pobjeda u nijednom trenutku nije bila pod znakom pitanja. Osim što su glatko slavili i potvrdili razliku u kvaliteti, dočekali su i povratak Sandra Sukna koji je nakon dugačke pauze odradio prve minute.

Protiv Mornara među strijelce su se upisali Denes i Daniel Varga te Xavier Garcia po dvaput te po jednom Radu, Krapić, Muslim, Petrović, Mudražija, Šetka i Buljubašić. Za goste su precizni bili Stipić, Burić i Ban.