MAXtv Prva liga, 33. kolo, 25.04.2014, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1500
Suci: Mlakar Dalibor (Zagreb), Krmar Igor (Zagreb), Modrić Ivica (Zagreb)
Istra 1961
0:0(0:0) Osijek
Osijek

Josip Piršljin • petak, 25.04.2014.

33. kolo MAXtv Prve lige otvorili su Istra 1961 i Osijek remijem bez pogodaka. Gostujući nogometaši tako su nastavili skupljati bodove u borbi za ostanak, Puljanima očito ne odgovara domaći teren.

Istra 1961 je ostala na samo tri ovosezonske pobjede u prvenstvu na vlastitom terenu. Protiv Osijeka nije izgubila, bilo je 0:0, no to je već 11. uzastopna utakmica u kojoj Pamićeva ekipa nije uspjela pobijediti. Zadnji klub kojem je uzela sva tri boda bio je upravo Osijek na Gradskom vrtu prije gotovo dva mjeseca. Osijek je u ovom susretu bio nešto bolji od domaćina koji osvojeni bod može zahvaliti mladom vrataru Ivanu Brkiću.

U prvih pola sata na terenu pulskog stadiona nije se događalo ništa posebno, Osijek je bio nešto aktivniji, a prvu pravu šansu gosti su imali u 30. minuti. Cesarec je dobio loptu točno ispred Brkića i mislio ga je prebaciti, ali vratar Istre je dobro reagirao i skrenuo je loptu.

Osijek je pružao sve bolju igru što se bližio kraj prvog poluvremena. Šorša je glavom opasno tukao u sami kut, no Brkić je još jednom intervencijom "iščupao" loptu iz svoje mreže. Gosti su imali još nekoliko dobrih udaraca i bili su bliže vodstvu od domaćih koji su pokazali premalo u početnih 45 minuta.

U nastavku utakmice malobrojna publika na Aldo Drosini gledala je sličan nogomet. Osječani su bili aktivniji, ali znali su zaprijetiti i momci u zeleno-žutim dresovima.

Škoriću je Brkić u 59. minuti zaustavio udarac, a odmah potom odličnu je priliku propustio realizirati Havojić. Za nekoliko je centimetara zakasnio na ubačaj Batarela.

Do kraja utakmice nije više bilo izrazitih prilika, Istra 1961 je najviše prijetila preko Radonjića koji je mučio gostujuću obranu, ali stasiti napadač Puljana ovog se puta ipak nije upisao u strijelce.

• Obrisan korisnik25.04.2014. u 20:09
    "Lijepa" veteransko rekreativna utakmica pogotovo u drugom dijelu.Čestitke mladom vrataru Istre na odličnim obranama iako su većina udaraca bili traljavi i kilavi kao da igrači Osijeka imaju nogice od želatine ili pudinga