Perasovićeva Valencia na krilima odličnog Doellmana porazila Unics

Sportnet • četvrtak, 01.05.2014.

U prvom finalnom dvoboju Eurokupa Perasovićeva Valencia ugostila je ruski Unics i upisala pobjedu 80:67. Bio je ovo susret između najučinkovitijeg napada Eurokupa od momčadi Valencije, te najbolje obrane dosadašnjeg natjecanja kod Unicsa. Obje ekipe titulu su već osvajale, Španjolci dva puta, a Rusi jednom. Domaća momčad, nošena Justinom Doellmanom imala je i +33, ali u zadnjoj četvrtini gosti su uspjeli znatno umanjiti razliku i doći na prihvatljiv zaostatak uzevši u obzir prve tri četvrtine.

Valencia Basket Club – Unics Kazan 80:67

U prvom finalnom susretu Eurokupa, koji će pobjednika dati nakon dva odigrana susreta, Valencia je porazila ruski Unics, a iako su slavili s +13, gosti su imali i gotovo dvostruko veću prednost u trećoj četvrtini. Igrači Velimira Perasovića otvorili su odlično utakmicu, u četvrtoj minuti Valencia je imala 9:1, a Unics već četiri izgubljene lopte i Andrea Trinchieri morao je pozvati minutu odmora. Gosti su tek u petoj minuti postigli prvi koš iz igre, a minuti kasnije domaćini su imali dvoznamenkastu prednost. Domaćini su lakoćom završavali napade, a Unics su ponajviše zahvaljujući sjajnom Doellmanu, ostavili u prvoj četvrtini na 12 poena. U drugoj četvrtini Valencia je nastavila s odličnom igrom u oba smjera, a agresivnom obranom ostavili su protivnike bez postignutog koša više od tri minute. Valencia je +24 imala u 20. minuti, a na odmor su momčadi otišle pri rezultatu 49:27.

Početkom treće četvrtini Španjolci su povećavali svoju prednost sve do 28. minute i najvećeg vodstva utakmici, kada je Valenciju na +33 odveo Pau Ribas. Perasovićeva momčad imala je 30 poena prednosti uoči posljednjih deset minuta. Na polovici zadnje četvrtine , Unics je uspio iskoristiti manjak koncentracije i snage te pad u obrani kod domaće momčadi te znatno umanjiti razliku i doći na prihvatljiv minus s obzirom na prve tri četvrtine. Serijom 2-18 gostujuća momčad smanjila je zaostatak na -13 uoči susreta u Rusiji.

''Odigrali smo odličnu utakmicu u kojoj smo dominirali tri četvrtine i ovo je, generalno, dobar rezultat za nas iako ostaje gorak okus u ustima jer nismo zadržali veću prednost. Da bismo osvojili titulu moramo odigrati dvije utakmice, a posljednja četvrtina nam je lekcija za idući susret. Moramo biti energični i fokusirani kako bismo ih došli do naslova na njihovom terenu'', rekao je Perasović

Valenciju je do pobjede predvodio odlično raspoloženi Doellman s postignutih 28 poena (8/11, 2/5 trica) uz šest skokova, a njegov suigrač Pau Ribas ubacio je 14 poena (4/6, 2/4). U redovima gostujuće momčadi najefikasniji je bio Veremeenko sa 17 poena (5/6), a tome je dodao pet skokova.

Ovogodišnji MVP je Andrew Goudelock, a najvećom zvijezdom u usponu proglašen je Bojan Dubljević. Nagradu za trenera sezone dobio je Unicsov Andrea Trinchieri. Idući susret igra se 7. svibnja u Kazanu. O pobjedniku će, u slučaju Unicsove pobjede, odlučiti bolja koš razlika.

Autor: Marija Pastuović

• Obrisan korisnik03.05.2014. u 10:35
    Za Valensiju bi i ovih + 13 trebalo biti dosta. A i ne vjerujem da je tamo neka paklena atmosfera. Rusi samo nešto plješću i to čini mi se na krivim mjestima. Inače cijela ova sezona je za Perasa doktorski rad. Radi čuda sa ovom ekipom. Nagodinu kao 5. Španjolski klub u Euroligi... kako se priča. A... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.05.2014. u 00:07
    nije Valenciji nista sigurno,ovih -13 je prihvatljivo jer u onoj ludoj atmosferi u Rusiji je sve moguce,imala je i Zvezda veliku prednost pa je to Unics lako ponistio kod kuce...ovaj Doellman je odlican igrac cijele sezone,nije se bas culo za njega ali pocet ce se za njega raspitiviati najbolji... [više na forumu]
  • babilon01.05.2014. u 23:04
    Naš daleko najbolji trener. I gospodin- Bravo majstore
    babilon
  • narada10801.05.2014. u 22:27
    Bilo bi glupo reći da je bila „teška" pobjeda Valencie, ali kad se vidi kako su pali u zadnjoj četvrtini (dakle u onoj u kojoj se inače ili približavaju ili prave preokrete), onda se mora reći da manje više još ništa nije riješeno. Body language Perasa u zadnjoj četvrtini pokaže da nije baš bio... [više na forumu]