MAXtv Prva liga, 34. kolo, 03.05.2014, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Pristovnik Igor (Zagreb), Vrabec Dario (Zagreb), Olujić Andrija (Zagreb)

Mario Katušić • subota, 03.05.2014.

Nogometaši Osijeka došli su do četvrte uzastopne pobjede na domaćem terenu, ovog puta protiv Splita. Rezultat je bio 3:1 i time je Osijek pobjegao najbližoj pratnji, a automatski se zakuhala i borba za Europu.

Tomislav Radotić
46'
22
Antonio Mršić
56'
13
Branimir Galić
77'
Ivan Matić

Iako se do posljednjeg trenutka nije znalo hoće li se igrati, utakmica je ipak započela po žestokom pljusku, no na iznenađujuće dobrom terenu. I već u trećoj minuti prva velika prilika. Kiks Mateja Jonjića omogućio je Barabanu da krene sam prema golu Osijeka i šutira, no na sreću Osijeka, lopta pogađa vratnicu.

Jonjić se za kiks iskupio u sedmoj minuti. Udarac iz kuta izveo je Borna Barišić, a Jonjić s desetak metara šutira kroz šumu nogu i pogađa donji lijevi kut gola Splita. Susret se nakon toga primirio, a mokar teren više je odgovarao ekipi Osijeka koja se postavila niže i čekala kontranapade. Jedan od njih izveli su 26. minuti, no nakon ubačaja s desne strane Mišić promašuje cijelu loptu.

Pošto je Osijek dobro postavio zadnju liniju, Split je pokušao doći do pozicije za udarac. I to im je uspjelo u 33. minuti, no Aljoša Vojnović šutira u Mikulića. Do odmora je Osijek izveo još nekoliko kontranapada, no bez kvalitetne završnice.

U drugi dio je Split ušao s jednom zamjenom, a to je rezultiralo presingom na zadnji red Osijeka, kojeg su pritisnuli u njihov kazneni prostor. No, prvu priliku stvorili su tek nakon devet minuta, kad Baraban izlazi pred Mikulića, uspijeva ga prebaciti, ali lopta odlazi pokraj vrata. Pet minuta nakon njega pokušava Rugašević, međutim, njegov šut iz daljine također nije precizan. Minuti nakon toga Osijek je umalo povećao vodstvo, ponovno je Jonjić probao nakon kornera, ali za malo je bio neprecizan.

U 62. minuti gosti su izjednačili. Loptu ubačenu s desne strane Aljoša Vojnović dočekuje na drugoj vratnici, njegov udarac glavom pogađa okvir gola, no iz drugoj pokušaja Vojnović pogađa poluvolej za 1:1. I nakon izjednačenja, Split se povlači, a Osijek preuzima inicijativu. Tako u 70. minuti dolaze u novo vodstvo. Ponovno je Borna Barišić izveo udarac iz kuta, u petercu pronalazi Slavka Bralića, koji postiže svoj prvijenac u dresu Osijeka.

Do kraja susreta igralo se opasno ispred oba gola. Prvo u 73. minuti Mišić pokušava iz slobodnog udarca iznenaditi Zagorca, no vratar Splita je siguran. Dvije minute nakon toga je zaprijetio i Rugašević, kada je slomio Matasa, pokušao iz teške pozicije, ali Mikulić je bio dobro postavljen, a nakon udarca iz kuta čistu priliku ne koristi Vojnović. Split je imao dobru priliku u 82. minuti, lijepo se za šut poziciju izborio Galić, no prošlo je tek nešto malo pored vratnice.

Osijek je mogao potvrditi pobjedu u 86. minuti, kada je Škorić izbacio Ugarkovića pred Zagorca, kojeg veznjak Osijeka prebacuje, ali Križanac spašava ispred gol linije. Dvije minute nakon toga je Matas umalo prevario svog vratara, ali Mikulić je atraktivno spasio, a pri isteku 90. minute precizan nije bio ni Mršić.

Osijek je pobjedu potvrdio u posljednjim trenucima. Mišić je oduzeo loptu, povukao je do protivničkog kaznenog prostora, a onda na drugoj strani pronašao kapetana Kurtovića koji iz prekrasnog voleja postiže svoj prvi prvoligaški pogodak u karijeri.

Odmah nakon tog pogotka označen je kraj vrlo zanimljivog i sadržajnog susreta, posebno u drugom dijelu. Osijek je na ovaj način Slavenu pobjegao na tri boda razlike i izborio dvije "meč lopte". Prvu idući vikend u Splitu, a drugu u posljednjem kolu, kada u Gradski vrt dolazi Hrvatski dragovoljac.

• nikoništ04.05.2014. u 17:06
    tralala doci ce vam protiv hajduka sudit Šimćič.
    nikoništ
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 17:02
    Jos desetak kola i osijek bi se upleo u borbu za prvaka
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 12:07
    Nikša, što se tiče ovog zadnjeg to i ne bi bilo tako loše, vidiš kako su Englezi to fino riješili, od najgorih huligana kakve svijet nije vidio do najveće gospode u roku 5 godina, tamo krajem 90-ih. :)
  • Obrisan korisnik04.05.2014. u 10:37
    Nepoznavatelji prilika u HR nogometu bi rekli da je Tomislav Rukavina novi Mourinho.
  • russell04.05.2014. u 10:22