Podravka i Lokomotiva uvjerljive, Sesvete sigurne na putu do novih bodova

Zvonka Keliš, Marija Pastuović • ponedjeljak, 05.05.2014.

Rukometašice Podravke Vegete i Lokomotive uvjerljivo su stigle do novih slavlja u domaćem prvenstvu, dok je sigurna bila i ekipa Sesveta u Ligi za prvaka. Liga za poredak donijela je pobjede Koke i Samobora, dok je u Ligi za ostanak Dugo Selo bilo bolje od Osijeka.

Podravka Vegeta - Trešnjevka 35:17 (17:11)

Ekipa Podravke iz Koprivnice u svoj je susret sedmoga kola Lige za prvaka zakoračila dan ranije od ostalih ekipa te je an svom terenu ugostila ekipu zagrebačke Trešnjevke koja se kući vratila s uvjerljivim porazom s 18 pogodaka razlike. Povela je domaća ekipa od prve minute susreta, osigurala je vodstvo 3:1 i 7:4, no nakon desetak minuta igre gošće su se počele buditi i s dvije uzastopne serije pogodaka hvataju priključak za izjednačenje 8:8, a potom i preokret rezultat za koji zaslužna biva Josipa Tomić (9:8). Međutim, nije trebalo dugo da se Kokice vrate u vodstvo te se lagano odvoje od svojih suparnica pa tako do odlaska na odmor osiguravaju već lijepih +6 (17:11).

Uvodne minute nastavka donijele su i novo odvajanje domaćih rukometašica (19:11), dok se gostujuća ekipa više ne uspijeva vratiti u susret. Podravka Vegeta tako do samoga kraja povećava stečenu prednost te uspije novo slavlje s uvjerljivim 35:17. Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Jelena Živković sa sedam postignutih pogodaka, vratarke Jukić, Kapitanović i Milenković sakupile su ukupno 14 obrana, dok su najbolja kod Trešnjevke bile Ana Toth, Tanja Komljenović i Nina Jukopila p tri gola, a Golubić i Medaković obranile su zajedno devet lopti.

Zelina – Lokomotiva 16:37 (10:17)

Lokomotiva je u sedmom kolu Lige za prvaka gostovala u Zelini gdje je deklasirala istoimenog domaćina s 21 pogotkom razlike. Gostujuće igračice očekivano su kontrolirale cijelu utakmicu, a vodstvo koje su stekle u prvoj minuti sačuvale su do kraja susreta. Već u šestoj minuti Lokomotiva je imala četiri pogotka prednosti, a za 5:1 zabila je Lidija Horvat. Na poluvremenu je rezultat bio 10:17.

Do prve dvoznamenkaste brojke gošće su stigle odmah početkom poluvremena, a pogodak za +10 postigla je Sonja Bašić. Igračice Irfana Smajlagića napravile su tada seriju 10-0 i pitanje pobjednika bilo je riješeno, a Lokomotiva je utakmicu mirno privela kraju. Lokomotiva je ovim slavljem upisala šestu pobjedu, a Zelini je ovo bio sedmi uzastopni poraz. Najbolja u redovima pobjedničke ekipe bila je Bašić sa sedam upisanih pogodaka, a vratarski tandem Razum-Jelčić obranio je 20 lopti. Najefikasnija u domaćoj momčadi bila je Katarina Pavlović sa šest zgoditaka, a njena suigračica Simona Hajduk sačuvala je sedam lopti.

Sesvete Agroproteinka - Zamet 30:25 (17:13)

Rukometašice Sesveta u domaćem susretu s riječkim Zametom pokazale su se boljima nakon zanimljivih 60 minuta igre te su upisale sigurnu pobjedu 30:25. Borbeno je bilo od prve minute dvoboja kada su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvo, no pri ulasku u završnicu prvoga dijela slijedi odvajanje domaće ekipe na sigurnijih 10:8. Pokušale su tada gošće smanjiti svoj zaostatak i vratiti ogled u egal i u tome uspijevaju u 21. minuti (11:11), no do predaha domaće rukometašice lijepom serijom pogodaka osiguravaju odličnih 17:13.

Gostujuća ekipa u prvome dijelu nastavka ponovno lovi rezultat te smanjuje svoj zaostatak na minus dva (17:19), no ekipa Sesveta tada je sigurna te se bez problema odvaja na 25:18. Do isteka 60. minute gostujuće rukometašice više ne uspijevaju uhvatiti priključak te se kući vraćaju s porazom s pet pogodaka razlike. Odlična je kod Sesveta bila Lana Franković s 12 pogodaka, Bešen i Pijević obranile su 12 lopti, dok su se kod Zameta istaknule Selena Milošević i ?Tea Bunić s po šest golova, a Strukari Šegota sakupile su svaka po pet obrana.

Umag - Koka 26:31 (12:15)

Varaždinska Koka ovoga je vikenda stigla u goste ekipi Umaga koja na svom terenu nije uspjela osigurati slavlje te su se Varaždinke kući vratila s novim sigurnim bodovima. Odmah na startu boljima su se pokazale gošće koje osiguravaju početno vodstvo 3:1 koje ubrzo raste na 7:5. Domaća ekipa uspjela se svaki puta vratiti u susret te poravnati rezultat, no pred kraj prvoga dijela Koka s dvije mini serije pogodaka stiže na +3 i 15:12, rezultat s kojim se odlazi u svlačionice.

Ivana Dežić raspoložena je bila i u prvim minutama nastavka kada svoju ekipu odvodi na 16:12 nakon čega gostujuća ekipa sigurno čuva stečenu prednost. Do konca domaće se rukometašice trude smanjiti svoj zaostatak, stižu i na minus dva, no odlične su tada gostujuće rukometašice koje konačno slave 31:26. U pobjedu svoje ekipe Ivana Dežić ugradila je sedam pogodaka, Karaula i Franić dodale su 13 obrana, dok je kod Umaga Ana Jajičević zabila deset golova.

Samobor – Split 2010 27:24 (16:13)

U petom kolu Lige za poredak Samobor je na domaćem terenu nadigrao gošće iz Splita rezultatom 27:24. Prve pogotke na utakmici upisale su domaće igračice, ali izjednačujući pogodak za 2:2 postigla je Milka Divić. Ipak, Samobor tada odlazi na tri razlike, a postignutu prednost su domaće igračice sačuvale do kraja utakmice. U 21. minuti imale su domaće rukometašice i pet golova više, ali na odmor se otišlo pri rezultatu 16:13.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Samobor, ali Splićanke su u 50. minuti serijom 4-0 uspjele doći na dva pogotka zaostatka, no pobjednik ovog susreta nije bio upitan. Pet minuta prije kraja Ivona Štrkalj odvela je svoju momčad na, ispostavit će se, nedostižnih četiri gola razlike. Najefikasnije u domaćoj ekipi bila su Martina Čorković i Dijana Sabljak, svaka s po šest pogodaka, a čuvarica mreže Biljana Pilić skupila je odličnih 18 obrana. Venera Surjan i Čorković postigle su svaka po također šest zgoditaka, a Magdalena Ečimović upisala je šest obrana.

Dugo Selo 55 - Osijek 30:26 (14:13)

Susret petoga kola Lige za ostanak pripao je ove nedjelje ekipama Dugoga Sela i Osijeka, a u zanimljivom susretu slavlje je na koncu pripalo domaćoj ekipi. Dvoboj bolje otvaraju gošće koje se preko raspoložene Nataše Miočinović odvajaju na uvodnih 3:0 nakon čega njihova prednost raste. U posljednjih deset minuta prvoga poluvremena ulazi se, međutim, s poravnatim rezultatom (8:8) nakon čega slijedi igra pogodak za pogodak u kojoj na kraju prvoga dijela minimalno bolja biva ekipa Dugoga Sela (14:13).

Borbeno i zanimljivo bilo je i u drugome poluvremenu , no tada se raspoloženijima pokazuju domaće rukometašice koje se uspijevaju odvojiti od svojih suparnica na 18:15, a potom i 24:17. U završnici susreta gostujuća ekipa smanjuje svoj zaostatak na minus tri (23:26), no na koncu bivaju poražene s četiri pogotka razlike (26:30). Andrea Pavković predvodila je svoju ekipu do slavlja sa sedam pogodaka, Presker je nadodala deset obrana, dok je Dora Lacković u poraz svoje ekipe ugradila također sedam golova, a Delić i Radovanić obranile su pet lopti.