Vodeni sportovi

Primorje očekivanom pobjedom krenulo po naslov prvaka Hrvatske

Branimir Korać • četvrtak, 08.05.2014.

U plodnoj sezoni za Primorjaše još dva trofeja se mogu pospremiti u klupske vitrine. Po prvi su Riječani krenuli u srijedu kada su na Kantridi u prvoj utakmici finala PH ugostili zagrebačku Mladost i odmah pokazali kako stvari stoje u ovoj seriji...

Vaterpolisti Primorja jednostavno su u ovom trenutku prejaki za Mladostaše. Ništa neočekivano, u Rijeci je okupljena momčad ne s ciljem da bude konkurentna bilo kome već da osvaja naslove u svim natjecanjima u kojima sudjeluje.

Kup i Triglav JVL su već arhivirani i odrađeni s čistom peticom, a sada je na redu prvenstvo. Početak finalne serije donio je jednostavan posao za Primorje koje je lakoćom upisalo pobjedu protiv Zagrepčana s visokih 13:7.

Gosti su došli svjesni da su kvalitetno značajno inferiorniji, ali i dosta neiskusniji, no nisu se tako lako predali. Držali su se gosti dok su imali snage, ali puno kvalitetnija rotacija i bolja pripremljenost domaćina došli su do potpunog izražaja u posljednjih osam minuta kada je Mladost otišla u visok poraz.

U trećoj četvrtini Mladost je zaostajala tek 6:5, imala je i napad za poravnanje, no nakon što ga nije iskoristila, domaćin je krenuo u seriju i do kraja susreta stvorio visoku zalihu. Nije pomogao gostima niti Josip Pavić, kada su se Riječani raspucali, prednost je počela nezaustavljivo rasti.

Drugi dvoboj finalne serije igra se u subotu u Zagrebu gdje će Riječani tradicionalno imati bučnu podršku s tribina.

Pogotke za Primorje u ovom susretu postigli su Xavi Garcia tri, Cosmin Radu i Denes Varga po dva te po jedan Krapić, Sukno, Petrović, Daniel Varga, Obradović i Buljubašić. Strijelci za Mladost bili su Kristijan Milaković dvaput te po jednom Bukić, Lončar, Martinić, Gagulić i Dašić.