Vodeni sportovi

Riječani nadigrali Mladost i poveli 2:0 u finalnoj seriji

Marija Pastuović • subota, 10.05.2014.

Mladost je u uzvratnoj utakmici finala Prvenstva Hrvatske ugostila riječko Primorje, ali zagrebački vaterpolisti nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena. Osim prve četvrtine koja je otišla na stranu zagrebačkih vaterpolista, ostatak utakmice išao je u jednom smjeru i pokazalo se da je kvaliteta gostujuće momčadi nedostižna ipak nedostižna za Mladost...

HAVK Mladost – Primorje EB 5:11 (3:2, 1:4 0:1, 1:4)

Primorje je zatvorilo prilaze golu i pokazalo bolju igru u svim segmentima, a u tri četvrtine Zagrepčani su uspjeli postići samo jedan pogodak, dok su njihovi protivnici postigli u istom razdoblju devet golova.

Susret je otvoren golom Marka Martinića, a rezultatom 3:2 završena je prva četvrtina. Drugih osam minuta pripalo je gostima koji su rezultat okrenuli u svoju korist i poslije odigrane druge četvrtine imali su prednost 6:4.

Deneš Varga osvojio je loptu za Primorje na početku treće četvrtine, a nakon dvije minute igranja Luka Lončar imao je priliku realizirati kontru, ali nije bio uspješan. U četvrtoj minuti ove dionice igre gosti su peti put iskoristili igrača više, pogodak je postigao Paolo Obradović, a to je natjeralo Kobešćaka da pozove time out. Pokušaj Deneša Varge da realizira peterac za svoju momčad spriječio je Josip Pavić. Posljednju četvrtinu golom su otvorili igrači Ivana Asića , a uspješan je bio Cosmin Radu. Rezultat je u posljednjih sekundama na šest razlike smanjio Martinić na asistenciju mladog Marina Dašića.

Mladost je u ovom susretu uz slabu realizaciju iskoristila i samo dva igrača više, iz 11 prilika, a gosti su realizirali šest od 11 mogućih. Ovo je drugo slavlje, a ujedno i meč lopta Primorja u finalu koje se igra na tri dobivene utakmice. Najefikasniji u redovima domaće momčadi bio je Milaković s tri pogotka, a dva je dodao Martinić. Tri gola za Primorje postigao je Deneš Varga, dva puta su uspješni bili Radu i Obradović, a u zapisnik su se upisali i Petar Muslim, Anđelo Šetka, Ivan Buljubašić, Javier Garcia Gardea.