MAXtv Prva liga, 35. kolo, 11.05.2014, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4000
Suci: Marijo Strahonja, Igor Krmar, Dario Vrabec (svi Zagreb)
Osijek

Golijada na Poljudu - Hajduk se pobjedom oprostio od svojih navijača nakon desetominutnog prekida

S Poljuda:Vedran Babić • nedjelja, 11.05.2014.

U posljednjoj utakmici 35. kola MAXtv Prve lige Hajduk je na Poljudu s 4:2 nadigrao Osijek i tako se pobjedom oprostio od svojih navijača za ovu sezonu. Dva je pogotka zabio Milović, a utakmicu su obilježili prekrasni pogodak Sušića, desetominutni prekid susreta i oproštaj Pašalića od Poljuda...

Nogometaši Hajduka pobjedom su se oprostili od poljudskog stadiona za ovu sezonu. Nakon 106 minuta igre i ukupno šest golova Bili su protiv Osijeka slavili 4:2, što im je prva pobjeda nad klubom iz Gradskog vrta ove sezone.

Hajduk je na odmor otišao s prednošću 2:0 prekrasnim pogotkom Sušića i potom Milovića. Početkom drugog dijela utakmica je prekinuta zbog učestalih skandiranja HNS-u, Zdravku Mamiću i Davoru Šukeru. Glavni sudac Marijo Strahonja igrače je poslao u svlačionice, a susret je nastavljen nakon desetak minuta.

Pauza kao da je odlično sjela igračima obiju momčadi pa su u preostalom dijelu igre pala još četiri zgoditka. Milović je svojim drugim golom povisio na 3:0, da bi B. Barišić ubrzo smanjio na 3:1. Do kraja su se u strijelce upisali još Kouassi za Hajduk i Cesarec za Osijek.

U samoj završnici susreta, koji je produžen za 16 minuta, iz igre je izašao i ovacije stadiona pokupio Pašalić, kojemu je ovo bila posljednja utakmica u Hajdukovu dresu na Poljudu.

Hajduk je od samog početka dominirao u posjedu lopte, dok su se Osječani nerijetko branili sa svim igračima iza lopte te su uglavnom čekali kontranapade. Prvu prigodu imao je Maglica u šestoj minuti kada je na ubačaj Kouassija s desne strane nogom pucao ravno u gostujućeg vratara Malenicu. Hajduk je često prijetio dugim loptama prema raspoloženom Vršajeviću, koji je nekoliko puta utrčao iza leđa osječke obrane, no vodeći pogodak Bilih pao je udarcem iz daljine.

Pokušali su prvo Andrijašević i Bradarić, a onda je Sušić fantastično pogodio za 1:0. Bradarić je dodao bosanskohercegovačkom veznjaku, a ovaj s 20 metara ljevicom skinuo paučinu s desnih Maleničinih rašlji.

Osijek je uzvratio tri minute kasnije iz slobodnog udarca s 25 metara. Pucao je B. Barišić, lopta je zaobišla živi zid i završila koji metar pored desne Tomićeve vratnice. Tri minute kasnije Vidaković je nedostajalo malo visine da zapuca glavom nakon prodora i ubačaja Matasa s desne strane, a u istoj je minuti Hajduk mogao podebljati prednost. U kontri koja je uslijedila spomenutom Osijekovu napadu Andrijašević je pobjegao Peroševiću i dodao Maglici, koji je gađao suprotni kut, no Malenica je obranio vršcima prstiju.

Nije se Osijek predavao te je zaprijetio opasnim prodorima B. Barišića i Bralića (koji je iz obrane dotrčao skoro do Hajdukova kaznenog prostora), no Splićani su ipak došli do povećanja vodstva. U 37. minuti Malenica se istaknuo još jednom sjajnom obranom, ovaj put nakon udarca Pašalića u matnoj situaciji, a u nastavku akcije nakon kornera zabio je Milović. Sa 17 metara u padu pogodio je uz samu lijevu vratnicu osječkih vratiju.

Drugo poluvrijeme otvorio je Kouassi nepreciznim udarcem s 15 metara iskosa, a onda su počela sve učestalija skandiranja HNS-u, Mamiću i Šukeru sa sjeverne poljudske tribine. Strahonja je iz tog razloga u 56. minuti nakratko zaustavio igru, da bi minutu kasnije prekinuo susret i poslao igrače obiju momčadi u svlačionice. Između tih dvaju događaja Osijek je imao sjajnu priliku za povratak u susret. Škorić je oduzeo loptu neopreznom Miloviću i krenuo sam na Tomića, ali je uzdrmao suprotnu vratnicu.

Utakmica je nastavljena nakon desetak minuta, a nedugo nakon povratka igrača na travnjak, Hajduk je poveo 3:0. Bradarić je u 70. minuti izveo korner, a Milović glavom s pet metara poslao loptu u mrežu Malenice. Pet minuta kasnije Borna Barišić smanjio je pogodivši iz slobodnog udarca s 25 metara.

U 86. minuti B. Barišić odigrao je za Cesarca, koji je s par metara udaljenosti promašio prazna vrata. Bila je to velika prilika za Osijek da zakomplicira završnicu, no umjesto toga Hajduk je poveo 4:1. Samo dvije minute kasnije Novaković je poklonio loptu Hajduku, a u nastavku akcije precizan je bio Kouassi.

Taj je pogodak potpuno slomio otpor gostiju, koji su do kraja ipak uspjeli ublažiti poraz. Asistent je bio najbolji igrač Osijeka Borna Barišić, a realizator Cesarec. Bilo je to u petoj minuti sudačke nadoknade. Do kraja se rezultat više nije mijenjao premda su Milić i Pašalić bili jako blizu pogotku.

Hajduk se sada okreće pripremi za derbi s Dinamom na Maksimiru, dok će Osijek u posljednjem kolu na domaćem terenu protiv Hrvatskog dragovoljca pokušati potvrditi ostanak u ligi.

• Obrisan korisnik13.05.2014. u 23:00
    "vrijeme je za naplatu"-ha,ha kada bi ste Vi došli na naplatu zbog Vašeg poštenja onda bi se preko razglasa čulo "SVE BLAGAJNE SU OTVORENE".
  • Obrisan korisnik12.05.2014. u 13:33
    došlo je vrijeme da i osijek završi u drugoj ligi! 2002 su pokrali dragovoljac na čelu s ćirom, vrijeme je za naplatu! ili su se dovoljno uvukli u "pozadinu" šmrkonji???
  • teletabis8912.05.2014. u 01:49
    Očekivana pobjeda Hajduka, što se Osijeka tiče, mislim da će pobjedom protiv Dragovoljca u sljedećem kolu riješti pitanje ostanka jer teško Slaven na Kantridi može dobiti Rijeku.
    teletabis89
  • sportoz11.05.2014. u 23:09
    Naravno, to je najbolja računica, mada uz očekivane rezultate u Zadru i Rijeci i bod bi trebao biti dovoljan za najmanje 8. mjesto. Kad kažem "očekivani" mislim na pobjedu Zadra i 1x u Rijeci...