Dodig lakoćom nadigrao Rosola za plasman u osminu finala Rima

Vedran Babić • srijeda, 14.05.2014.

Ivan Dodig ugodno je iznenadio u drugom kolu Masters 1000 turnira u Rimu. S glatkih 6:1, 6:2 nadigrao je Lukaša Rosola i došao na korak od svog najboljeg rezultata na turnirima iz ove kategorije...

Za samo sat i 14 minuta igre Ivan Dodig plasirao se u osminu finala Masters 1000 turnira u Rimu. Neočekivano lako, sa 6:1, 6:2, porazio je Lukaša Rosola. Čeh je u prvom kolu šokirao 13. nositelja Fabija Fogninija, no protiv raspoloženog hrvatskog predstavnika nije imao šansi.

Dodig je Rosolu pet puta oduzeo servis te je anulirao obje break prilike koje je 56. tenisač svijeta imao. Obje je Rosol prokockao kod 2:4 u drugom setu. Bila mu je to jedina prilika za povratak u meč.

Iako je imao skromnih 50% prvog servisa, Dodig je na svom početnom udarcu u opasnosti bio samo jednom i to u već spomenutom sedmom gemu drugog seta. Na prvom je servisu drugi hrvatski "reket" osvojio 61% poena, a na drugom čak 80%.

Dodig je tako po treći put izborio treće kolo na nekom od Masters 1000 turnira. Prvo četvrtfinale tražit će u četvrtak protiv Jeremyja Chardyja, koji je iznenadio Rogera Federera 1:6, 6:3, 7:6 (6).