Vodeni sportovi

Nakon 76 godina naslov prvaka Hrvatske opet u Rijeci

Marija Pastuović • srijeda, 14.05.2014.

Riječko Primorje i trećom pobjedom u isto toliko utakmica potvrdilo je apsolutnu dominaciju ove sezone osvojivši naslov prvaka Hrvatske bez izgubljenog boda....

Primorje EB - HAVK Mladost 13:7 (2:2, 6:3, 2:2, 3:0)

Zagrebačka Mladost nije uspjela pružiti otpor duže od osam minuta i utakmica je završena rezultatom 13:7. Riječani su, osim prve četvrtine koja je bila izjednačena, preostali dio utakmice imali pod kontrolom i pitanje pobjednika nisu prepuštali slučaju. Susret je pogotkom otvorio Ante Vukičević, a njegova momčad uspjela je parirati domaćinima u prvoj četvrtini. Druga dionica igre otišla je u potpunosti na stranu Primorja, a stečenu prednost momci Ivana Asića sačuvali su do kraja utakmice. Treći uzastopni pogodak postigao je Cosmin Radu, kod gostiju je u idućem napadu uspješan bio Duje Živković i druga četvrtina završena je rezultatom 8:5.

U 19. minuti susreta pogodak je postigao Ivan Živković i smanjio zaostatak na dva pogotka. Deneš Varga realizirao je peterac za odlazak na 9:6, ali igrači Vjekoslava Kobešćaka bili su precizni i u idućem napadu za dva razlike. Asić je tada pozvao time-out i njegovi igrači do kraja su postigli četiri uzastopna pogotka i zasluženo osvojili naslov. Oduševljen je bio Predrag Sloboda: ''76 godina smo ovo čekali i osvojili smo naslov bez ijednog poraza u Ligi. Ovo je tjedan Rijeke i mislim da smo zaslužili sve što smo napravili. Draž sporta je što se Mladost našla u finalu, iako bi svi prije potpisali Jug'', prokomentirao je predsjednik Primorja.

Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Xavier Garcia s tri upisana pogotka, a na drugoj strani Živković je postigao četiri gola. Josip Pavić skupio je deset obrana, ali ni to nije moglo pomoći njegovoj momčadi da ozbiljno zaprijeti Riječanima.

Primorje je ove godine već osvojilo hrvatski Kup i naslov prvaka Jadranske lige, a uskoro će nastupiti na završnom turniru Lige prvaka koji se održava u Barceloni gdje imaju izgledne šanse za osvajanje titule.