Košarkaški El Clasico na Final Fouru: Fenomenalni Real razbio katastrofalnu Barcelonu

Marija Pastuović • petak, 16.05.2014.

U drugom polufinalnom susretu između dvije španjolske momčadi dogodilo se ono što vjerojatno nitko nije mogao prognozirati. Real je apsolutnom dominacijom razmontirao Barcelonu i plasirao se u finale Eurolige koje je na rasporedu u nedjelju, a protivnik će mu biti Maccabi...

Barcelona - Real Madrid 62:100

Real Madrid i Barcelona sastali su se treći put u polufinalnom susretu Eurolige, a to je ujedno bio i šesti ovogodišnji susret dvaju španjolskih momčadi u četiri različita natjecanja. Ipak, ovaj najvažniji El Clasico otišao je u ruke kraljevskog kluba. Bolje su startali Madriđani koji su u prvoj četvrtini imali osam poena prednosti, ali nakon odigranih deset minuta rezultat je bio 20:20. Drugu dionicu igre sjajno su otvorili igrači Pabla Lase, protivnike su ostavili pet minuta bez postignutog koša, a s druge strane Sergio Rodriguez asistirao je Salahu Mejriu za sjajno zakucavanje i +11. Prve poene za Barcelonu upisao je Juan Carlos Navarro tricom, a u 19. minuti Real je imao 13 poena više. Ante Tomić prije odlaska na odmor smanjio je razliku na osam poena.

U trećoj četvrtini igra Barcelone potpuno se raspala, Real je Barcu ostavio na 11 postignutih koševa, dok su oni ubacili 28. Sjajan je bio Rodriguez koji je upisao deset poena u manje od deset minuta, a Nikola Mirotić realizirao je tricu za +25 uoči zadnjih deset minuta. U posljednjoj četvrtini Barcelonina obrana kao da nije postojala, napad je bio neučinkovit, a raspoloženi protivnici nisu posustajali. Jedini raspoloženi igrač u Barceloninoj momčadi bio je Tomić, ali to je bilo zaista nedovoljno da se Real ikako ugrozi. Ovo je treći Tomićev poraz u polufinalu Eurolige, od isto toliko odigranih te ujedno i najveća polufinalna pobjeda neke momčadi u ovom natjecanju.

''Ovo je velika pobjeda, odigrali smo odličnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu. Jako smo sretni, radili smo cijelu sezonu za ovo i sada se moramo pripremiti za nedjeljno finale'', kratko je komentirao sjajni Rodriguez.

Real je imao puno raspoloženih igrača, a najefikasniji je bio Rodriguez s 21 poenom i šest asistencija, njegov suigrač Nikola Mirotić postigao je 19 poena. Tomić je bio jedini Barcelonin igrač s dvoznamenkastim učinkom, zabio je 16 poena dodavši tome osam skokova.

• gladiator17.05.2014. u 11:53
    Moram reći, da odavno nisam vidio ovakvu dominaciju Reala nad Barcelonom, El clasico, koji to jučer nije bio. Barcelona nije došla na utakmicu. Vamos Real!
    gladiator
  • vlacng17.05.2014. u 11:40
    Kakva dominacija!
    vlacng
  • Obrisan korisnik17.05.2014. u 09:38
    Jednu četvrtinu je igrala Barca !!? I onda je ušao "bradonja" i doviđenja. Ovakvo razmontiranje neke ekipe na FF još nije viđeno. Tomić i Oleson ok ostali su ostali u svlačionici. Mogao je Hezonja zadnju četvrtinu trčati gore-dole po terenu. Bilo bi sigurno zanimljivije. Ostaje nam se... [više na forumu]