Podravka jedva pobijedila Sesvete i ostala u utrci za prvaka, Lokosice i dalje uvjerljive

Jelena Bagarić • srijeda, 21.05.2014.

Liga za prvaka bliži se kraju. U pretposljednjem kolu Lokosice su bile uvjerljive protiv Trešnjevke, dok se Podravka dobro namučila na domaćem terenu protiv Sesveta. Zelina je uspjela iznenaditi Zamet i pobjeći sa zadnjeg mjesta u Ligi za prvaka. Podravka je pobjedom još uvijek ostala u utrci za prvaka, ali u Dom sportova dolazi s dva boda zaostatka.

Trešnjevka – Lokomotiva 17:28 (9:12)

Lokosice u gradskom derbiju protiv Trešnjevke nisu imale pravo na kiks. Igrala im je samo pobjeda kako bi u posljednje kolo Lige za prvaka ušle kao vodeće s dva pogotka ispred prvog konkurenta Podravke. Iako je do sredine prvog dijela utakmica bila neizvjesna, igračice Lokomotive u nastavku su prelomile susret na svoju stranu.

Iako su povele na početku, Trešnjevka je u 11. minuti uspjela izjednačiti, ali to nije dugo trajalo. Ponovo su Lokosice preuzele kontrolu nad susretom i u 24. minuti došle na plus četiri. Minutu prije kraja prvog poluvremena na semaforu je bilo 7:12, ali s dva uzastopna pogotka Trešnjevka smanjuje zaostatak.

Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao Lokomotivi koja je nakon serije do šest uzastopnih pogotka podigla prednost na plus devet, a do kraja ju još i povećala. Kod Lokomotive najviše su se istakle vratarke, Ivana Jelčić sa 16 obrana i Marina Razum sa šest. Sonja Bašić bila je najbolji strijelac sa sedam pogodaka. Ana Toth s četiri i Ana Zovko s tri pogotka predvodile su Trešnjevku, a Janja Golubić skupila je 12 obrana.

Podravka Vegeta – Sesvete Agroproteinka 22:21 (8:13)

Velika borba vodila se u dvorani Fran Galović u Koprivnici gdje su snage odmjerile Podravka Vegeta i Sesvete. Iako su Sesvećanke na poluvremenu vodile s pet pogodaka, u posljednjih 15 minuta susreta izgubile su svoju prednost pa su dva boda ostala u Koprivnici. Kokice tako sada imaju šansu u Zagrebu u nedjelju konkurirati za prvaka.

Početna izjednačenost trajala je do 14. minute kada je bilo 4:4, a onda su Sesvete preuzele vodstvo. Postepeno je rasla prednost sve do isteka 30. Minute kada je Lana Franković zabila za 8:13. Ipak, u drugom poluvremenu Kokice se polako bude i u 45. Minuti dolaze do izjednačenja. U 52. minuti na semaforu je stajalo 22:19, a Sesvećanke su od 44. do 58. minute bile bez pogotka.

Podravku je spašavala Mirjana Milenković koja je u tom razdoblju skupila 15 obrana. No, u 59. minuti Franković je pogodila za 22:21, a Sesvete nakon dvije uzastopne greške Podravke do kraja ne uspijevaju izjednačiti ili pobijediti. Prvo ime Podravke svakako je bila Milenković sa 17 obrana, a najefikasnija bila je Dina Havić sa šest pogodaka. Franković je za Sesvete upisala sedam pogodaka, a četiri je dodala Valentina Blažević.

Zelina – Zamet 29:27 (14:16)

Nakon remija s Trešnjevkom, rukometašice Zeline osvojile su dva boda protiv Zameta. Nakon što su u finalu Kupa pružile odličan otpor Lokomotivi, rukometašice Zameta nisu dobro odigrale završnicu susreta protiv Zeline i ovim su porazom pale na posljednje mjesto Lige za prvaka.

Otvaranje utakmice pripalo je gošćama iz Zameta, no u 21. minuti Zelina na kratko dolazi do izjednačenja. Međutim, s tri uzastopna pogotka Zamet se ponovo odvojio i prednost sačuvao do kraja poluvremena. I u nastavku se njihovo vodstvo nastavilo, no Zelina je „grizla“ sve dok u 46. Minuti nije došla do izjednačenja, a u 49. i do vodstva od dva pogotka.

Do kraja Zamećanke nisu uspjele preokrenuti pa je pobjeda otišla na stranu Zeline kojoj je ovo prva pobjeda u ovogodišnjem izdanju Lige za prvaka. Zelinu su predvodile Iva Ercegovac sa sedam i Katarina Pavlović sa šest pogodaka, dok se dok zameta istakla Selena Milošević s deset pogodaka.