1. HRL žene - Liga za prvaka, 10. kolo, 25.05.2014.
Lokomotiva 25:20 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Dvostruka kruna: Nakon deset godina Lokomotiva osvojila naslov prvaka Hrvatske

Jelena Bagarić • nedjelja, 25.05.2014.

Rukometašice zagrebačke Lokomotive nakon deset godina osvojile su naslov prvakinja Hrvatske. U posljednjem kolu Lige za prvaka uvjerljivo su bile bolje od najvećih konkurentica iz Koprivnice, ekipe Podravke Vegete. Kokice su samo na početku uspijevale održati priključak, no nakon toga sve je bilo u znaku Lokomotive. Lokosice su tako u ovoj sezoni uzele dvostruku krunu, Kup I Prvenstvo.

LOKOMOTIVA - PODRAVKA VEGETA 25:20 (13:7)

1. HRL, Liga za pravaka, 10. kolo

Zagreb - dvorana II Doma sportova. Gledatelja: 1000

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

RK LOKOMOTIVA ZAGREB: Razum, Jelčić (6+1); Smijanić 2, Grubišić 1, Božović Krsnik, Gaće 1, Debelić, Kožnjak 3, Rajović 3, Horvat 6, Benko 3, I. Milanović - Litre, Bašić 6(1), Milić
Trener: Irfan Smajlagić RK PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (9+1), Milenković (3+0); Čović, Gavranić 1, Pongrac 1, Havić 3, Živković 4, Vukojević, Nemaškalo 2, Zagorščak, V. Milanović-Litre, Dragišić 5, Vidak, Trifunović 4, Poljak
Trener: Goran Mrđen

Isključenja. Lokomotiva 4 minute; Podravka Vegeta 0 minuta
Sedmerci: Lokomotiva 2(1); Podravka Vegeta 2(0)

Vječni hrvatski derbi za kraj sezone u 1. HRL odigrale su Lokomotiva I Podravka. Lokosice su u susret ušle s dva boda prednosti I odgovarao im je i remi I pobjeda, pa čak i minimalan poraz. Međutim, ništa nisu u ovom susretu prepustile slučaju. Nakon nervoznog starta, Lokosice su preuzele vodstvo koje do kraja utakmice nisu ispuštale.

Slika 2 od 2.

Snažno su obje ekipe krenule u susret. Čvrste 6-0 obrane okarakterizirale su početak utakmice. Prvi pogodak otišao je na stranu gošći koje su u drugoj minuti preko Jelene Živković minimalno povele. Za Lokomotivu je prvi pogodak na utakmici postigla Aneta Benko, a za prvo vodstvo Lokomotive zabila je Sonja Bašić. Pokazat će do kraja poluvremena da će to početko vodstvo Podravke biti i jedino u prvih 30 minuta. Nakon Sonje Bašić u strijelce se upisala i Maja Kožnjak, a na semaforu je stajalo 3:1.

Kokice se nisu predale i u 16. minuti nakon pogotka Jelene Trifunović dolaze do izjednačenja. Bilo je i 5:5, a nakon toga je uslijedila velika serija Lokosica. Pet uzastopnih pogodaka zabile su igračice Irfana Smajlagića, a pogoci su pljuštali sa svih strana. Podravka je deset minuta bila bez pogotka, a post je prekinula u 28. minuti Ivana Dragišić koja zabija za 10:6.

Ipak, do kraja je prednost Lokosica još narasla jer su u samoj zavšnici Sanja Rajović i Sonja Bašić zajedno postigle tri pogotka za konačnih 13:7 nakon prvih 30 minuta igre.

Odlično su otvorile i nastavak pa je nakon pet minuta igre rezutat bio 16:8, a nije puno trebalo da rezultat još naraste. U 41. minuti Lidija Horvat zabila je za 18:10 i bila je to najveća prednost u susretu za Lokosice. Trener Irfan Smajlagić dao je u tim trenucima priliku i drugim igračicama koje inače imaju manju minutažu. Međutim, one nisu najbolje odreagirale. Sedam minuta ostale su bez pogotka, a u 53. je Ivana Dragišić zabila za 20:18. Baš ona bila je najveći problem za igračice Lokomotive. Neumoljivo je zabijala s desnog krila.

Slika 1 od 1.

U igru su se tada vratile najjače snage Lokomotive i prednost je ponovo krenula rasti. U 57. minuti Sanja Rajović zabija za 24:18 i defintivno riješava pitanje pobjednika. Do kraja je Podravka uspjela zabiti još dva pogotka, a Lokosice jedan. Podravci je pripao i zadnji napad, ali je Ivana Jelčić obranila oba udarca koja su uputile igračice Podravke.

A kada je sirena označila kraj utakmice, Lokosice su mogle krenuti slaviti. Horvat i Bašić sa po šest pogodaka bile su najefikasnije u redovima Lokosica. Ivana Jelčić imala je sedam obrana. Podravku je predvodila Dragišić s pet, a po četiri su dodale Živković i Trifunović. Ivana Kapitanović odlično je branila u drugom poluvremenu i skupila je deset obrana.

Lokosicama je ovo treći naslov prvakinja Hrvatske, osvojile su 1992., 2004. i sada, 2014. godine Nakon deset godina prvakinje Hrvatske ponovo stanuju u Zagrebu.