Prva pobjeda Poreča, Karlovac i Varaždin ponovno podijelili bodove

Danijela Lemaić • srijeda, 28.05.2014.

Liga za prvaka stigla je i do svog pretposljednjeg kola, točnije, devetog koje je donijelo dvoboje između Varaždina i Karlovca te Poreča i Dubrave. U susretu u kojem su se Dabrovi i momci Dinka Đankovića borili za dva boda i što bolji plasman uoči desetog kola ponovno su se podijelili bodovi, dok je Poreč slavljem nad Dubravom upisao svoju prvu pobjedu u Ligi za prvaka.

Karlovac - GRK Varaždin 25:25 (14:11)

Karlovac je u svojoj dvorani ugostio trenutno treću momčad tablice Lige za prvaka koja od njega ima samo bod više. Momci Dinka Đankovića htjeli su, naime, upisati svoju treću pobjedu kako bi u posljednje kolo ušli s treće pozicije. Prvi međusobni ogled u sklopu četvrtog kola Lige za prvaka završio je bez pobjednika, a to se ponovilo i u uzvratnom ogledu kada je po isteku 60. minute semafor pokazao 25:25.

Već na početku susreta odvojio se domaćin na 3:0, a potom i na +4 (7:3). No, Varaždinci pojačavaju tempo te preko Filipa Čelića i Ivana Sršena stižu na samo pogodak zaostatka (6:7). Prebacili su tada u višu brzinu Karlovčani te s nova četiri uzastopna pogotka ostavljaju goste na minus pet (7:12). Do odlaska na odmor uspio je Varaždin svoj zaostatak smanjiti na minus tri (11:14).

Prvih 15 minuta drugog dijela susreta održavao je svoju prednost Karlovac, ali s dvije 2-0 serije Varaždin izjednačava rezultat na 19:19 nakon čega je započela igra pogodak za pogodak koja se zadržala sve do posljednjeg sučeva zvižduka. Da pobjeda ne otiđe na stranu Varaždina pobrinuo se Boris Batinić koji u posljednjoj minuti susreta izjednačava na 25:25 što je označilo i novu podjelu bodova.

Kod Karlovca najefikasniji je bio Ivan Bačić sa šest pogodaka, dok je njih četiri dodao Boris Batinić. Na vratima Luka Prezelj zaustavio je deset lopti. U redovima Varaždina najbolji je bio Ivan Sršen s pet golova, dok su njih četiri imali Tin Kontrec i Filip Čelić. Vratar Tomislav Balent sakupio je 11 obrana.

Poreč - Dubrava 35:31 (19:14)

Ekipa Saše Ilića do sedmog kola Lige za prvaka nije osvojila niti jedan bod, a prvi je upisala nakon neriješenog susreta s Karlovcem. Stoga su Porečani po nove bodove krenuli protiv Dubrave koja je ove sezone pokazala veliki napredak u igri. Po posljednjem sučevu zvižduku slavlje je otišlo na stranu domaćina.

Utakmica je započela u izjednačenom tonu, ali u šestoj minuti se domaćin odvaja na +3 (6:3). Nisu se predali Veprovi te su serijom 3-0 uspjeli poravnati rezultat na 7:7. Ponovno se Poreč odvojio na +3 (10:7) te je svoju prednost do odlaska u svlačionice povećao na +5 (19:14).

U drugom poluvremenu pojačala je tempo gostujuća ekipa te krenula u lov na domaćina. U 50. minuti stigli su momci Hrvoja Horvata na pogodak zaostatka (26:27), ali Poreč prebacuje u višu brzinu te u posljednjih pet minuta stvara 3-0 seriju kojom se odvaja na +4 (34:30). Do kraja susreta obje su momčadi mreže tresle po jednom stoga je konačan rezultat po isteku 60. minute bio 35:31.

Poreč je do pobjede vodio Mario Galijot s devet pogodaka, dok je njih osam dodao Marko Buvinić. Čuvari mreže mario Cvitković i Dino Marko zajedno su zaustavili deset lopti. Kod Dubrave najbolji je bio Luka Vinković sa sedam pogodaka, dok je Bruno Butorac dodao njih šest. Vratarski tandem Grahovac-Henigman sakupio je sedam obrana.