Reprezentacija - prijateljske utakmice, 31.05.2014, 16:00 h, Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 15.212
Mali

Hrvatska golovima Ivana Perišića došla do pobjede protiv Malija u prvoj pripremnoj utakmici

Branimir Korać • subota, 31.05.2014.

Rezultatski Hrvatska je odradila dobar posao upisavši pobjedu protiv Malija. U Gradskom vrtu je svladan skroman protivnik kojeg je s dva pogotka srušio Ivan Perišić...

Nikica Jelavić
60'
20
Mateo Kovačić
60'
24
Šime Vrsaljko
60'
29
Ante Rebić
67'
22
Eduardo da Silva
73'
10
Luka Modrić
74'
Mamoutou N'Diaye
46'
4
Kalifa Traore
59'
20
Fantamady Diarra
76'
9
Kalifa Coulibaly
76'

Henryk Kasperczak

Očekivano, Hrvatska je imala više od igre i tehnički je bila apsolutno nadmoćna Afrikancima. Susret je odigran u laganom ritmu, bez nekog prevelikog umaranja s obje strane, bila je to i na terenu prava revijalna utakmica u kojoj je Hrvatsku do pobjede odveo Ivan Perišić.

Hrvatska je u početku susreta kontrolirala situaciju na terenu, bila je bolji protivnik i samo se čekalo kada će se otvoriti. Malijci su bili osuđeni na obranu, mučili su se u zadržavanju lopte i vrlo teško prelazili na našu polovicu.

Prva velika i opasna prijetnja odmah je pretvorena u pogodak. Sammir je odradio dobar posao uzevši loptu gostujućoj veznoj liniji, odmah je pronašao Rakitića koji iz prve dodaje Perišiću, a ovaj bez problema bježi obrani Malija i rutinski matira Diakitea.

Nakon vodstva u 17. minuti, Hrvatska je nastavila tražiti i drugi pogodak, a malo je nedostajalo da do njega dođe šest minuta kasnije kada je na odbijenu loptu poslije Srninog slobodnjaka pucao Ivica Olić, ali iskosa ravno u vratara.

Do kraja prvog dijela igra se prilično razvodnila, bilo je pogrešaka u prosljeđivanju lopte i Mali nije imao velikih problema. Najveću prijetnju Afrikanci su si sami skuhali kada je Coulibaly loše vraćao loptu svom vrataru i Perišić je to umalo iskoristio.

Na početku drugog poluvremena Hrvatska je ponovno prebacila igru pred vrata Malija, prijetila iz prekida, međutim nije bilo one prave stopostotne šanse.

Sve do 63. minute, praktički odmah nakon što je momčad osvježena trojicom novih igrača. Upravo suradnjom novih igrača Kovačića i Vrsaljka Hrvatska je došla do velike prilike, no Vrsaljko nije bio precizan i lopta je otišla u korner. Upravo iz tog kornera kojeg je izveo Rakitić Hrvatska je povisila vodstvo, najviši u skoku bio je Olić, prebacio loptu na drugu vratnicu, a Perišić je lakoćom prolijedio istu u mrežu.

U posljednjih dvadesetak minuta priliku su dobili i Eduardo i Luka Modrić koji je ovacijama dočekan s tribina., no deset minuta prije kraja susreta Mali je ipak uspio doći do smanjenja zaostatka. Nakon kornera je pucao Traore, Vukojević je izbijao loptu s gol linije, ali samo pogodio Diarru u ruku od kojeg se lopta odbija u gol.

Do kraja susreta bilo je malo pravog nogometa s hrvatske strane, Mali je pokušavao doći do poravnanja, no tehnički skromni gosti nisu uspjeli poravnati.

• Obrisan korisnik01.06.2014. u 13:03
    Aj ljudi jeste vi normalni? Čitam neke komentare i ne vjerujem, pa ovo su pripremne utakmice i noge su teške, radi se zasad samo na kondiciji i spremi, forma se tempira, uigravanje će tek početi. Utakmica je bila točno onakva kakvu sam i očekivao, dosadna do boli i sa dvije tri akcije u cijeloj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.06.2014. u 12:29
    nemojte bit tuljani. pljuvali ste po igri i bilićev nogomet. bilo je bezidejno, neorganizirano, bez uvježbane akcije, i onda odigramo euro na velikoj razini. jebeš prijateljsku utakmicu, ljudi su čuvali noge, snagu. ovo je trening i tako ga treba progutat.
  • Obrisan korisnik01.06.2014. u 10:18
    Slažem se s tobom, doista nismo ništa vidjeli tj. nikakve automatizme niti "s" od bilo kakvog sustava igre.Svima nam je Niko drag i zato je poštedjen ozbiljnih i žestokih kritika za razliku od Štimca kojeg su ljudi jedva dočekali popljuvati.Isto tako Mandjo,Modrić i Rakitić za svoje izvedbe u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.06.2014. u 09:51
    Eduardo svakako zaslužuje početnu postavu, ali ... uvijek me malo brine kak bi on igrao protiv "svog" Brasila... nije krv voda
  • Obrisan korisnik01.06.2014. u 09:46
    A što nam je to trebalo?? pobjeda protiv Malija?? ma ne budi smiješan, trebali smo vidjeti neku igru, neki sisitem a ovo što smo vidjeli je na tragu Štimca, budite realni, - ovo nije dobro... koliko god nam Kovač bio drag!!!