Premijer liga - Liga za prvaka, 10. kolo, 01.06.2014, 12:00 h
Dubrava 31:29 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe ostvario primarni cilj, Našičani šesti put za redom viceprvaci države

Marija Pastuović • nedjelja, 01.06.2014.

Igrači Našica šesti put za redom postali su viceprvaci Hrvatske. Unatoč porazu od Dubrave na gostovanju u Zagrebu, momci Zdenka Kordija već su ranije ostvarili primarni ovosezonski cilj, a to je drugo mjesto u državi. Našičani su u metropolu doputovali oslabljeni ozljedama, a utakmica u kojoj se vodstvo izmjenjivalo više puta na kraju je otišla na stranu domaćina.

Našičani su se šestu godinu za redom našli uz bok aktualnom višegodišnjem prvaku Hrvatske CO Zagrebu. Na gostovanju u Zagrebu Nexe je poražen od Dubrave s dva razlike, ali drugo mjesto slavljem Zagrepčana nije bilo ugroženo budući da su ga osigurali već ranije čime su i potvrdili svoje mjesto u SEHA ligi te EHF Kupu. Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su na polovici prvog poluvremena imali prednost od pet pogodaka. Gostujuća momčad je trima golovima u nizu pet minuta prije odmora uspjela izjednačiti, a u 27. minuti i povesti zgoditkom Albina Etera, ali nakon odigranih 30 minuta rezultat je bio neriješen (16:16).

Velik dio nastavka igrale su momčadi gol za gol, a vodstvo se izmjenjivalo sve do 47. minute kada je Bruno Butorac odveo svoju ekipu na dva pogotka razlike. Našičani su uspjeli nekoliko puta izjednačiti, ali ne i povesti. Posljednju priliku imali su pet minuta prije kraja susreta, ali do kraja su zgoditke postigli samo igrači Dubrave koji se kući vraćaju s porazom 29:31.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Ivan Dumenčić sa šest upisanih golova, a vratarski duo Grahovac-Badžek sačuvao je 13 lopti. Albin Eter bio je najbolji strijelac gostiju s postignutih šest golova, a njegov suigrač Josip Pivac upisao je devet obrana.