Reprezentacija - prijateljske utakmice, 07.06.2014, 01:00 h, Estadio Pituacu, Salvador
Suci: Francisco Carlos do Nascimento, Alessandro Alvaro Rocha Matos, Cleriston Cley Rios
Hrvatska
Hrvatska
Nikica Jelavić 58'
1:0(0:0) Australija
Australija

Branimir Korać • subota, 07.06.2014.

Hrvatska je u Salvadoru u posljednjem pripremnom susretu prije početka Svjetskog prvenstva svladala Australiju s 1:0. Nikica Jelavić donio je pobjedu Hrvatskoj, a razlog za zabrinutost dao je Danijel Pranjić koji je čini se teže stradao i njegov nastup na Svjetskom prvenstvu čini se teško mogućim...

Ben Halloran
55'
23
Marc Bresciano
66'
16
James Holland
74'
17
Matt McKay
81'
14
James Troisi
81'

Ange Postecoglu

Igrački Ange Postecoglu može biti puno zabrinutiji. Australija nije pokazala baš ništa, nije niti Hrvatska briljirala, ali je ipak bila bolji i konkretniji protivnik.

Prvo poluvrijeme u Salvadoru željet ćemo što prije zaboraviti, ne toliko zbog igre bez velikog broja prilika, koliko zbog ozljede Danijela Pranjića.

Najdeficitarnija pozicija u hrvatskoj reprezentaciji dobila je novi udarac. Igrala se 22. minuta kada je Pranjić probio lijevu stranu i ubacio u sredinu, s uklizavanjem je kasnio Ivan Franjic, kada je već prolazio Pranjića, zakačio ga je po stajnoj nozi i gležanj je stradao. Pranjić je odmah kada je pao na zemlju rukom pokazao kako treba pomoć i sve je bilo jasno.

Australci su čvršće krenuli u utakmicu, ozbiljnije su shvatili ovaj ogled, međutim ono malo prilika što je stvoreno, stvorila ih je Hrvatska.

Prvu prijetnju kreirali su Ivan Perišić i Nikica Jelavić Perišić je ubacio u sredinu, a Jelavić u padu slabo pucao u vratara Ryana.

Sve do 20. minute čekalo se na prvu ozbiljniju priliku, a Ryan je bio na iskušenjima nakon što je Jelavić dao loptu na desetak metara za natrčalog Eduarda, ovaj ju je dobro iskontrolirao u teškoj situaciji, zapucao prema Ryanu, ali vratar Australije je uspio spasiti pogodak.

Do kraja prvog dijela Hrvatska je imala laganu inicijativu, međutim osim nekoliko ubačaja s bokova u australski kazneni prostor, nije kreirana nikakva prilika za postizanje pogodaka.

U drugi dio Hrvatska je ušla bolje, čim se više u igru uključio Luka Modrić, Hrvatska je izgledala konkretnije i opasnije pa je tako u desetoj minuti drugog dijela nakon nekoliko lijepih kombinacija Eduardo srušen na 22-23 metra, no Srna je iz slobodnog udarca pucao preko gola.

Bila je to samo odgoda egzekucije, tri minute kasnije Hrvatska dolazi u vodstvo. Modrić je povukao loptu i njegovo dodavanje skrenuo je Franjic, ali idealno u sredinu na usamljenog Nikicu Jelavića koji puca snažno i lopta od grede odlazi u mrežu.

Nedugo zatim Australija je zaprijetila nakon što je lopta iz prekida dugo putovala i stala na vratnici nakon čega je uslijedilo razdoblje nešto mirnije igre i sve do 74. minute nije se ništa posebno događalo, a onda je Brozović opalio s 20-ak metara, no pokraj gola.

I kada se očekivao kraj susreta, nove glavobolje za hrvatsku reprezentaciju. Mario Mandžukić morao je napustiti igru zbog sličnog problema kao Pranjić, ali izgleda ipak ne tako strašnog jer je napadač Bayerna ipak ponovno ušao na travnjak i odradio posljednje trenutke susreta.

Hrvatska je upisala minimalnu pobjedu golom Jelavića, međutim zbog ozljede jedinog lijevog bočnog u ovoj reprezentaciji, provjera se ne može nazvati uspješnom.

• The Phantom08.06.2014. u 01:53
    Kako igrati 4-4-2 a bez krila?Jedino da se kopira Atletico iz ove sezone,oni igraju 4-4-2,ali nemaju krila
    The Phantom
  • Obrisan korisnik07.06.2014. u 23:32
    bekovi su nam dobri prema naprijed, a tanki u obrani.. srna i pranja često izvise bezveze.
  • Obrisan korisnik07.06.2014. u 16:53
    Triba igrati 4-4-2 a ne praviti krila od igrača koji to nisu (Olić i Eduardo)
  • Hrvoje199007.06.2014. u 16:39
    Nemamo prave krilne igrače i to nije problem koji imamo od jučer. Od kad znamo za sebe se krpamo na tin pozicijama. Najbliže "idealu" šta imamo je Perišić, s tin da i on ima tu tendenciju zabijanja u sredinu. Ni Eduardo ni Olić to nisu. Ni karakteristikama ni ičin. Dapače, šteta je takve igrače... [više na forumu]