Rijeka pripreme otvorila pobjedom protiv Stupnika

Branimir Korać • subota, 14.06.2014.

Nogometaši Rijeke u prvom pripremnom susretu u Vratima su igrali protiv momčadi Stupnika i upisali su pobjedu 5:2. Matjaž Kek dao je priliku svim raspoloživim igračima, a pobjeda je potvrđena u drugom dijelu...

Nakon okupljanja i napornih treninga, igrači Rijeke napokon su dobili priliku odmjeriti snage s prvim pripremnim protivnikom. Igrali su protiv Stupnika, slavili 5:2 na teškom terenu u drugom poluvremenu.

Prvih 45 minuta okončano je s neodlučenih 2:2, a pljusak koji se spustio početkom drugog dijela više je omeo Stupničane nego Riječane i Kekova momčad u tom razdoblju osigurala je pobjedu.

Stupnik je dva puta vodio pogocima svojih najboljih igrača Štuleca i Zelenike, međutim Rijeka je u oba navrata uspjela poravnati, a strijelci su bili Anas Sharbini i tek pridošli Adis Jahović.

U drugom poluvremenu s dva gola Josipa Tadića koji se vratio s posudbe u Zadru i jednim Zorana Kvržića Rijeka je odnijela visoku pobjedu.

Prijateljska utakmica

Rijeka - Stupnik 5:2

Strijelci: 0:1 Štulec (21'), 1:1 Sharbini (33'), 1:2 Zelenika (38'), 2:2 Jahović (44') 3:2 Tadić (55'), 4:2 Kvržić (68'), 5:2 Tadić (77')

Rijeka: Prskalo, Boras, Špikić, Lešković, Leovac, Brezovec, Zlomislić, Sharbini, Ajayi, Jahović, Krstanović. (Drugo poluvrijeme: Vargić, Tomečak, Bagadur, Mitrović, Bertoša, Okechukwu, Kvržić, Gerald, Jugović, Filipović, Tadić)

Stupnik: Kovačić, Brebrić, Mickey, Kalamir, Šimić, Deželić, Šporčić, Domitrović, Puklin, Štulec, Zelenika (još su igrali Požega, Lončarić, De Oliveira)